Twórca Inside opisuje szalone negocjacje z Xboxem. Tak Phil Spencer „odbił” grę od PlayStation

Phil Spencer Inside

Inside zadebiutował w 2016 roku i od razu okazał się świetnym indykiem. Co więcej, na krótko był to tytuł ekskluzywny Xboxa. Jeden z twórców gry odniósł się ostatnio do tamtego czasu, opowiadając o swojej rozmowie z Philem Spencerem.

Współzałożyciel Playdead opowiedział o negocjacjach z Philem Spencerem

Zwiastun Inside

Na początek krótka lekcja historii. Studio stojące za stworzeniem Inside – Playdead – podpisało umowę z PlayStation, co zapewniło grze debiut na konsoli PS4.

Prawdopodobnie o całej sprawie szybko dowiedział się Phil Spencer, który jakoś w tym samym momencie postanowił wkroczyć do akcji. Współzałożyciel Playdead Dino Patti opowiedział po latach w duńskim podcaście Arkaden o kulisach rozmowy z szefem działu Xboxa:

Nie wiem, czy w jakiś sposób się o tym dowiedział. Siedziałem pewnego wieczora o ósmej godzinie, w dresowych spodniach i wtedy zadzwonił mój telefon, wyświetlając amerykański numer. To Phil Spencer z Microsoftu. To było szalone!

Dino Patti

Zdaniem Pattiego umowa z Sony była dobra, ale Xbox za wszelką cenę chciał upewnić się, że Inside trafi także na Xboxa One. Kluczowa część rozmowy pomiędzy Spencerem a twórcą wyglądała więc mniej więcej tak:

(P)hil Spencer: Słuchaj, musimy zawrzeć z tobą umowę, czego potrzebujesz?

(D)ino Patti: Cóż, właściwie podpisaliśmy dobrą umowę…

(P): Nie, nie, nie, nie, nie rozumiesz, co mówię. Mogę załatwić wszystko, czego potrzebujesz?

Rozmowa Phila Spencera oraz Dino Pattiego

I właśnie w ten sposób sytuacja ułożyła się korzystnie dla „Zielonych”, ale PlayStation również nie było stratne. A to dlatego, że finalnie Inside było tytułem ekskluzywnym konsolowo dla Xboxa One przez bardzo krótki czas, od 29 czerwca do 23 sierpnia 2016 roku.

Zobacz też: Darmowe gry na Xbox Series X|S

Kup Xbox Series X

Wygląda także na to, że Playdead nadal cieszy się świetnymi stosunkami zarówno z Sony, jak i z Microsoftem. Obydwa dzieła studia – Inside oraz Limbo – są bowiem dostępne w abonamentach PS Plus i Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.