Intel Arc A580 już w sprzedaży! Nowa propozycja karty do gier za mniej niż 1000 zł

Intel Arc A580

Karta Intel Arc A580 została zapowiedziana dawno temu, więc na jej debiut czekaliśmy dosyć długo. Nareszcie się jednak doczekaliśmy, a produkt trafił już do sprzedaży. Zdaniem producenta to propozycja na płynną rozgrywkę w rozdzielczości 1080p.

Intel Arc A580 oficjalnie w sprzedaży

Zwiastun Intel Arc A580

Intel ARC A580 wypełnia „środkową” lukę pomiędzy A380 i A750 oraz A770. Kartę charakteryzuje 8 GB pamięci VRAM, taktowanie 1700 MHz i całkowity pobór mocy wynoszący 185 W.

Nie znamy jeszcze oficjalnej polskiej ceny karty, choć Intel zapewnił już, że trafi ona na lokalny rynek. Na Zachodzie można ją kupić za 179 dolarów (ok. 762 zł).

Taka cena przekłada się na zadowalającą wydajność. W niektórych grach ta stoi na wysokim poziomie nawet z ray-tracingiem, choć całość naturalnie musi zostać podciągnięta przez XeSS.

Intel ARC A580 - wydajność w grach
Intel ARC A580 – wydajność w grach (1080p)

Na powyższym załączniku widać, że Intel ARC 1580 radzi sobie z Cyberpunkiem 2077 w 85 klatkach. Nowsza pozycja w postaci Remnant II działa w 73 FPS, choć bez XeSS wartość ta spada zauważalnie poniżej 60. Więcej niż 100 FPS „wyciągnięto” w Spider-Man Remastered i Diablo 4.

Zobacz też: Gry na komputer

Pozostaje tylko pytanie, czy Intel nie czekał z debiutem ARC A580 zbyt długo. Najprawdopodobniej A750 okaże się w Polsce nieznacznie droższe, co może sprawić, że ciężko będzie usprawiedliwić zakup nowej propozycji od „Niebieskich”.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.