Istnienie Bloodborne na PC niejako potwierdzone. Premiera na komputerach coraz bliżej?

Bloodborne

Temat Bloodborne na PC powraca jak bumerang, wszak o komputerowym porcie hitu From Software z 2015 roku słyszymy pogłoski już od bardzo dawna. Teraz znany insider dotarł do bardzo ciekawej informacji, niejako potwierdzającej istnienie pecetowej wersji Bloodborne. Niemniej to wcale nie oznacza, że wydanie na komputery ujrzy światło dzienne w najbliższym czasie lub… kiedykolwiek.

Bloodborne na PC to raczej nie fikcja – insider znalazł dowód na istnienie komputerowego wydania

Z niezrozumiałego dla większości graczy powodu Sony jeszcze nie wypuścił portu Bloodborne na PC ani nawet zremasterowanego wydania dla PS5, które zaoferowałoby chociażby 60 FPS na konsoli. Niemniej popularny insider Lance McDonald odkrył, iż na Bloodborne’owym wiki w serwisie Fandom Marcos Domenech – artysta środowiskowy z From Software – wrzucił zrzut ekranu pochodzący z Bloodborne na PC. Jednoznacznie wskazuje na to nazwa pliku, w której znalazła się fraza „SPRJ-win64”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

McDonald wyjaśnił, że takowy dopisek jest automatycznie dodawany do zrzutów ekranu wykonanych w menu debugowania. Co ciekawe, screen zrobiono w lokacji Wioska Rybacka pochodzącej z DLC The Old Hunters, co z kolei jasno wskazuje, iż Bloodborne na PC zawiera też dodatek.

Czyżby zatem Sony szykowało się do premiery pełnego wydania Bloodborne na komputerach? Wszystko na to wskazuje, choć na ten moment i tak lepiej nie robić sobie nadziei. Mimo że pecetowa wersja dzieła From Software najprawdopodobniej rzeczywiście istnieje, to obecnie nie wiemy nic więcej poza tym. Data premiery pozostaje nieznana, tak samo jak to, czy do debiutu faktycznie kiedyś dojdzie.

Przeczytaj też: Tablet do gier – najlepsze modele

Lance McDonald jest zaufanym insiderem, więc z doniesieniami mężczyzny zdecydowanie warto się liczyć. Niemniej istnieje cień szansy, że twórca z From Software, wrzucając screena na Fandom, celowo dodał wspomniany wcześniej dopisek do nazwy pliku, aby podroczyć się z fanami. Jest to co prawda niezwykle mało prawdopodobne, ale i tak warto wspomnieć o takiej ewentualności.

O autorze
Kacper Kościański
Redaktor naczelny & CEO

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.