Istnienie Bloodborne na PC niejako potwierdzone. Premiera na komputerach coraz bliżej?

Bloodborne

Temat Bloodborne na PC powraca jak bumerang, wszak o komputerowym porcie hitu From Software z 2015 roku słyszymy pogłoski już od bardzo dawna. Teraz znany insider dotarł do bardzo ciekawej informacji, niejako potwierdzającej istnienie pecetowej wersji Bloodborne. Niemniej to wcale nie oznacza, że wydanie na komputery ujrzy światło dzienne w najbliższym czasie lub… kiedykolwiek.

Bloodborne na PC to raczej nie fikcja – insider znalazł dowód na istnienie komputerowego wydania

Bloodborne: The Old Hunters Edition running on PC spotted. pic.twitter.com/dbtdkVvUVg

— Lance McDonald (@manfightdragon) May 21, 2023

Bloodborne: The Old Hunters Edition running on PC spotted. pic.twitter.com/dbtdkVvUVg

— Lance McDonald (@manfightdragon) May 21, 2023

Z niezrozumiałego dla większości graczy powodu Sony jeszcze nie wypuścił portu Bloodborne na PC ani nawet zremasterowanego wydania dla PS5, które zaoferowałoby chociażby 60 FPS na konsoli. Niemniej popularny insider Lance McDonald odkrył, iż na Bloodborne’owym wiki w serwisie Fandom Marcos Domenech – artysta środowiskowy z From Software – wrzucił zrzut ekranu pochodzący z Bloodborne na PC. Jednoznacznie wskazuje na to nazwa pliku, w której znalazła się fraza „SPRJ-win64”.

McDonald wyjaśnił, że takowy dopisek jest automatycznie dodawany do zrzutów ekranu wykonanych w menu debugowania. Co ciekawe, screen zrobiono w lokacji Wioska Rybacka pochodzącej z DLC The Old Hunters, co z kolei jasno wskazuje, iż Bloodborne na PC zawiera też dodatek.

Czyżby zatem Sony szykowało się do premiery pełnego wydania Bloodborne na komputerach? Wszystko na to wskazuje, choć na ten moment i tak lepiej nie robić sobie nadziei. Mimo że pecetowa wersja dzieła From Software najprawdopodobniej rzeczywiście istnieje, to obecnie nie wiemy nic więcej poza tym. Data premiery pozostaje nieznana, tak samo jak to, czy do debiutu faktycznie kiedyś dojdzie.

Przeczytaj też: Tablet do gier – najlepsze modele

Lance McDonald jest zaufanym insiderem, więc z doniesieniami mężczyzny zdecydowanie warto się liczyć. Niemniej istnieje cień szansy, że twórca z From Software, wrzucając screena na Fandom, celowo dodał wspomniany wcześniej dopisek do nazwy pliku, aby podroczyć się z fanami. Jest to co prawda niezwykle mało prawdopodobne, ale i tak warto wspomnieć o takiej ewentualności.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.