Aktor dubbingujący Maxa Payne’a nie żyje. James McCaffrey przegrał walkę z chorobą

James McCaffrey

Dubbing w przypadku gier wideo jest mieczem obosiecznym. Potrafi zarówno odrzucić, jak i jeszcze bardziej przyciągnąć do tytułu. Seria Max Payne nie byłaby taka sama, gdyby nie wkład Jamesa McCaffrey’a, który użyczał głosu głównemu bohaterowi. Niestety, aktor przegrał walkę z chorobą.

James McCaffrey nie żyje. Aktor zmarł w wieku 65 lat

Przez lata to właśnie James McCaffrey towarzyszył graczom podczas odkrywania tajemnic fabularnych wszystkich części serii Max Payne. Jego głos mogliśmy także usłyszeć w innych produkcjach Remedy Entertainment – Control i obu odsłonach przygód Alana Wake’a.

Aktor od dłuższego czasu zmagał się z chorobą nowotworową – szpiczakiem plazmocytowym. Zmarł w wieku 65 lat.

Kinomaniacy mogą kojarzyć go z takich filmów jak Eleanor i Reggie, Przepraszam, że żyję, Miasto mafii, Siła perswazji czy Miłość w ciemności.

Przeczytaj także: Najlepszy smartfon do 4000 zł

Miłośnikom seriali znany był głównie jako strażak Jimmy Keefe z Wołania o pomoc. McCaffrey miał na koncie również epizodyczne role w Zaprzysiężonych, Jessica Jones, On się doigra oraz W garniturach.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Źródło: TMZ

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.