Szef PlayStation tłumaczy czemu należy zablokować przejęcie Activision Blizzard. Jim Ryan argumentuje

Jim Ryan PlayStation 5

Wczoraj w ramach przesłuchania dotyczącego przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft „stawił się” szef PlayStation — Jim Ryan. Mężczyzna nie pojawił się osobiście na sali, a zamiast tego nagrał on ponad godzinne wideo w którym argumentował, dlaczego przejęcie Activision Blizzard powinno zostać zablokowane. Mężczyzna nie szczędził w nim konkretnych stwierdzeń.

Jim Ryan twierdzi, że przejęcie Activision Blizzard będzie antykonkurencyjne

Jim Ryan Sony
Jim Ryan

Na samym początku nagrania Ryan przyznał, że oczekiwał na premierę The Elder Scroll 6 oraz Starfieldna konsolach tworzonych przez Sony, jednak teraz jest to niemożliwe, bo Bethesda została przejęta przez Microsoft. W dalszej części przyznał, że japońskie przedsiębiorstwo, opracowując technologie wykorzystane w PlayStation 5, korzystało z pomocy zewnętrznych firm — w tym Activision Blizzard.

Gdyby jednak Microsoft przejął wydawcę Call of Duty, to Sony nie mogłoby udostępniać mu żadnych informacji na temat swoich kolejnych konsol (np. PS6). Korporacja bowiem nie chce podejmować ryzyka i ujawniać szczegółów technicznych dotyczących sprzętu konkurentowi.

Activision Blizzard
Activision Blizzard

Co więcej, Ryan uważa, że Microsoft może działać na szkodę PlayStation w momencie, gdy gry z cyklu Call of Duty trafią do biblioteki Xbox Game Pass. Idąc dalej, uważa on, że zakup Activision Blizzard zaszkodzi konkurencji, bo ludzie zaczną częściej kupować konsole Xbox.

Jednocześnie szef dywizji PlayStation nie wierzy w zapewnienia giganta z Redmond i nadal twierdzi, że seria Call of Duty może zostać zablokowana (całościowo lub częściowo) na sprzęcie Japończyków.

Przeczytaj też: Gry skradanki

Kup PlayStation 5

Warto też przypomnieć, że Jim Ryan w trakcie tego nagrania powiedział, że abonament Xbox Game Pass ma „destrukcyjny” wpływ na wartość gier. Na ten moment nie jest jednak jasne, czy argumentacja Jima Ryana przekona sąd do tymczasowego zablokowania transakcji. Dowiemy się tego zapewne w przeciągu najbliższych dni.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.