Jim Ryan wątpił w ekskluzywność Call of Duty na Xboxie. Microsoft ujawnił maile szefa PlayStation

Jim Ryan Xbox Call of Duty

Dziś rozpoczął się pierwszy dzień rozprawy pomiędzy Microsoftem a FTC. Przypomnijmy, że amerykańska agencja żąda od sądu wstrzymania przejęcia Activision Blizzard do momentu kolejnej rozprawy, którą zaplanowano na początek sierpnia. W trakcie postępowania prawnicy „Zielonych” udostępnili korespondencję szefa PlayStation, w której zdradził, że cała fuzja nie jest związana z ekskluzywnością Call of Duty na Xboxie.

Jim Ryan nie wierzył w ekskluzywność Call of Duty w razie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft

Activision Blizzard
Activision Blizzard

Trzeba przyznać, że gra o przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft robi się coraz bardziej bezwzględna. Podczas dzisiejszej rozprawy przeciwko FTC prawnicy „Zielonych” ujawnili maile, które wymieniali ze sobą szef oraz dyrektor generalny PlayStation. W korespondencji tej Jim Ryan wprost uznał, że w razie fuzji Call of Duty nie stanie się ekskluzywnym tytułem Xboxa.

Tu w ogóle nie chodzi o wyłączność. Myślą o czymś więcej i mają gotówkę na takie posunięcia. Spędziłem sporo czasu z (Philem) Spencerem, Bobbym (Kotickiem) i jestem pewien, że Call of Duty będzie dostępne na PlayStation jeszcze przez wiele lat.

Jim Ryan

To dosyć zaskakujące informacje. Wcześniej główną linią obrony FTC i Sony przeciwko fuzji Activision Blizzard i Microsoftu było właśnie Call of Duty, które jako jedna z największych franczyz na świecie generuje ogromne przychody i popularność. Obawy dotyczyły możliwości ograniczenia jej do PC-tów i Xboxów, podobnie jak to jest w przypadku większości gier należących do „giganta z Redmond”.

Nawet wczoraj mogliśmy przeczytać, że szef PlayStation nie wierzy Microsoftowi w kwestii wyłączności Call of Duty. Stanowisko to zostało obrane w oficjalnym oświadczeniu przesłanym amerykańskiej organizacji antymonopolowej.

Tak czy inaczej, wydaje się, że wówczas Ryan był gotowy na pomyślne przeprowadzenie transakcji. Zapewniał bowiem o tym, że „będzie dobrze”.

Mamy kilka dobrych rzeczy do przygotowania. Nie popadam w samozadowolenie, wolałbym, żeby to się nie wydarzyło, ale będzie dobrze, będzie więcej niż dobrze.

Jim Ryan

Przypomnijmy, że wcześniej Microsoft oferował Sony umowę na 10-letni okres wydawniczy Call of Duty na PlayStation. Została ona odrzucona przez „Niebieskich”, ale na podobne warunki przystało za to m.in. Nintendo.

Zobacz też: Ranking słuchawek bezprzewodowych nausznych

Kup Call Of Duty: Modern Warfare 2

Niestety nie wiemy, jak na ujawnione maile zareagował sąd. Na jego decyzję będziemy musieli jeszcze poczekać kilka dni, ale nie jest to finalna rozprawa w kwestii całego przejęcia.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.