Szef PlayStation nie wierzy Microsoftowi w sprawie Call of Duty. Jim Ryan dąży do blokady przejęcia

Jim Ryan Call of Duty Xbox

Batalia sądowa dotycząca przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft wciąż trwa. Niedawno informowaliśmy o kolejnych powodach, dla których FTC nie chce dopuścić do fuzji wspomnianych firm, a także o następnym kraju, który wyraża obawy w tej sprawie. Teraz z kolei pojawił się nowy dokument, który potwierdza zdecydowane stanowisko szefa PlayStation Jima Ryana odnoszące się do tematu blokady transakcji.

Jim Ryan podważa słowa Microsoftu. Szef PlayStation nie uznaje stanowiska konkurencji i dąży do blokady transakcji

W związku z toczącym się procesem sądowym pojawił się nowy dokument, w którym szef PlayStation wyraził swoje stanowisko na temat zobowiązań Microsoftu. W grudniowym oświadczeniu dla amerykańskiej agencji rządowej FTC Jim Ryan jednoznacznie stwierdził, że obietnice Microsoftu dotyczące tego, iż seria Call of Duty nie stanie się ekskluzywna dla konsol Xbox po sfinalizowaniu transakcji, są po prostu „niewiarygodne”.

Choć Microsoft w ostatnich miesiącach zapewniał, że popularna seria strzelanek nie zostanie wyłączona z konkurencyjnych platform po przejęciu Activision Blizzard, przedstawiciel Sony nie wierzy w te słowa. Dodatkowo deklaracja Ryana zdaje się być szczególnie ciekawa w obliczu ostatnich doniesień w sprawie blokady transakcji. FTC uznało bowiem, że doskonałym argumentem przeciwko fuzji jest ekskluzywność na Xboksach nadchodzącej produkcji Starfield, wskazując na możliwość podobnych działań względem innych gier w przyszłości.

Zobacz też: Najlepsze gry skradanki

Kup PlayStation 5

Choć Sony domagało się, aby tożsamość Ryana i jego zeznania nie zostały ujawnione, sąd nie wyraził na to zgody. Nie powinien jednak dziwić fakt, że szef PlayStation także dąży do zablokowania przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft, dbając o interesy swojej firmy. Na ten moment pozostaje nam jednak obserwować dalszy rozwój wydarzeń.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.