Jim Ryan odchodzi z PlayStation! Biznesmen opuszcza szeregi Sony po 30 latach pracy

PS5 Jim Ryan

Jim Ryan to jedna z tych postaci w branży gier, która aktualnie zdaje się mieć znacznie więcej przeciwników niż zwolenników. W ostatnim czasie zasłynął głównie za sprawą aktywnej walki o zablokowanie przejęcia Activision Blizzard, czym jeszcze bardziej zniechęcił do siebie grupę graczy skupionych wokół Xboxa. Okazuje się jednak, że jego rządu nad działem PlayStation dobiegają końca!

Jim Ryan opuszcza szeregi PlayStation po 30 latach kariery

Informacje o decyzji biznesmena przekazana została przez Jasona Schreiera, który jako pierwszy przekazał wiadomości o odejściu Jima Ryana. Na krótko po tym samo Sony, na swojej oficjalnej stronie postanowiło potwierdzić, że mężczyzna opuści stanowisko w marcu 2024 roku.

Jak widzieliście w dzisiejszych wiadomościach, ogłosiłem przejście na emeryturę po prawie 30 latach pracy w Sony Interactive Entertainment. Nie podjąłem tej decyzji lekko i absolutnie kocham SIE oraz naszą społeczność, ale ostatnio coraz trudniej jest mi znaleźć właściwą równowagę między moim domem w Wielkiej Brytanii a pracą w Stanach Zjednoczonych. Jak wspomniano w komunikacie prasowym, będę kontynuował swoją rolę prezesa i dyrektora generalnego do marca 2024 r. Jim Ryan

Brytyjski biznesmen po 30 latach obecności w szeregach Sony i zajmowania różnorakich stanowisk odchodzi na emeryturę. Jego miejsce tymczasowo zajmie Hiroki Totoki, który od 1 kwietnia 2024 roku, a japońskie przedsiębiorstwo rozpocznie działania mające na celu wyłonić następcę Ryana.

PlayStation 5
PlayStation 5

W swoim komunikacie szef marki PlayStation podkreśla, że praca w SIE była dla niego wielkim zaszczytem, a zarazem czuje dumę z tego, co udało mu się osiągnąć. Nie ukrywa on także, że nadal z wielkim optymizmem patrzy w przyszłość kierowanej przez siebie grupy.

Oczywiście znalazło się w komunikacie miejsce na podziękowania i to głównie w kierunku graczy.

Od początku mojej przygody w Europie było jasne, że Sony zbudowało coś naprawdę niezwykłego. Pokolenia później wciąż jestem pod wrażeniem ekscytacją i pasją społeczności PlayStation. To dzięki Wam byliśmy w stanie wprowadzać innowacje i dostarczać jeszcze lepsze doświadczenia. Od 1994 roku pokolenia graczy inspirują nas do bycia lepszymi, do przekraczania granic, a wyniki są niesamowite. Jim Ryan

Na wiadomość tę zareagowali także japońscy przedstawiciele Sony, w tym sam CEO firmy — Kenichiro Yoshida. Docenił on pracę Ryana, szczególnie w okresie pandemii COVID. Mężczyzna przyznał jednocześnie, że stoi teraz przed trudnym wyborem znalezienia godnego następcy.

Przeczytaj też: Laptop gamingowy do 10000 zł

Jim Ryan dołączył do SIE (wówczas Sony Computer Entertainment) i sukcesywnie piął się po szczeblach kariery w tym przedsiębiorstwie. W latach 2011-2018 był on szefem działu Sony Interactive Entertainment Europe, a od 2019 roku przewodził on marce PlayStation na całym świecie. To właśnie pod jego rządami na rynek trafiła konsola PS5, która do tej pory może pochwalić się świetnymi wynikami sprzedażowymi.

Odejście Ryana pozostawia pytanie, kto zajmie jego miejsce na fotelu szefa działu PlayStation. Na oficjalne wieści w tej sprawie trzeba będzie zapewne zaczekać jeszcze przez dłuższy czas.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.