PS5 na pewno osiągnie sukces? Jim Ryan liczy na ponad 100 milionów sprzedanych egzemplarzy

PS5 Jim Ryan

Dziewiąta generacja konsol trwa w najlepsze, choć ludzie nadal mają w pamięci potężne problemy z dostępnością, zwłaszcza konsol PS5. W ostatnio jednak problem ten niemalże został wyeliminowany, a coraz więcej chętnych ma możliwość zakupić swój egzemplarz, co oczywiście znajduje także przełożenie w wynikach sprzedażowych. W jednej z ostatnich rozmów Jim Ryan wprost przyznaje, że ma wobec najnowszego urządzenia całkiem ambitne plany.

Jim Ryan wierzy, że Sony uda się przekonać posiadaczy PS4 zakupu PS5

PS5
PS5

Szef działu PlayStation stwierdził wprost, że jest przekonany o sukcesie PS5 i wierzy, że w trakcie trwania obecnej generacji sprzęt ten sprzeda się ponad 108 milionach egzemplarzy na całym świecie. Oznacza to, że przedsiębiorstwo zamierza sprzedać jeszcze co najmniej 70 milionów sztuk oprócz tych 38, które udało się osiągnąć do tej pory.

Oczywiście pojawia się pytanie, gdzie Jim Ryan chce znaleźć tych brakujących 70 milionów osób? Odpowiedź zdaje się całkiem prosta, bo zgodnie z szacunkami firmy właśnie tyle konsol PlayStation 4 nadal jest aktywnych i to właśnie w ten segment chce przede wszystkim trafiać Sony.

Powodem, dla którego mówię o 70 milionach, jest to, że jak sądzę, to istniejąca baza użytkowników PlayStation 4 i chociaż mamy nadzieję, że przekonwertujemy dużą liczbę tych osób, zdecydowanie będziemy celować i z pewnością odniesiemy sukces w przyciągnięciu dużej liczby graczy, którzy nie posiadali PlayStation 4, a w wielu przypadkach nigdy nie mieli PlayStation w ogóle.

Jim Ryan

Ponadto firma pokłada nadzieje w zupełnie nowych klientach, którzy nie posiadali PS4, lub nawet wcześniej w ogóle nie mieli styczności ze sprzętem japońskiego przedsiębiorstwa. Jim Ryan wierzy, że dzięki „przekonwertowaniu” użytkowników konsoli poprzedniej generacji i zdobyciu portfeli nowych konsumentów firma osiągnie zakładane cele.

Przeczytaj też: Gry podobne do League of Legends

Kup PlayStation 5

Oczywiście na ten moment jest zdecydowanie za wcześnie, aby jednoznacznie oceniać czy ambicje Ryana znajdą pokrycie w rzeczywistości. Cel jest ambitny, bo łącznie 108 milionów sprzedanych egzemplarzy ulokowałoby PS5 w TOP5 najlepiej sprzedających się konsol, wyrzucając ze stawki popularnego „szaraka”, a więc PSX.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.