Microsoft potwierdza problemy z dostępnością kontrolerów do Xboxa

Kontroler bezprzewodowy Xbox Series X|S Pulse Red

Nieco ponad godzinę temu Microsoft ujawnił ofertę Xbox Game Pass na drugą połowę czerwca 2022. Z kolei teraz firma potwierdziła bardzo złą wiadomość, jaką są problemy z dostępnością kontrolerów do Xboxa na całym świecie. Polska niestety nie jest w tym przypadku wyjątkiem, bo w asortymencie naszych elektromarketów również ciężko obecnie dostać oficjalnego pada.

Kiepska dostępność padów do Xboxa

Kontroler bezprzewodowy Xbox Series (kolor Robot White)
Biały kontroler do Xbox Series X|S

Redakcja VGC otrzymała potwierdzenie od rzecznika prasowego Microsoftu, że problemy z dostępnością kontrolerów do Xboxa są realne. Przedstawiciel firmy poinformował, że powodem tej sytuacji są zakłócenia w dostawach komponentów niezbędnych do produkcji padów. Obecnie najgorsza sytuacja z bezprzewodowymi kontrolerami do Xboxa dotyczy Europy, gdzie ich dostępność jest jeszcze słabsza niż w innych regionach świata.

Przeczytaj też: Twórcy Redfall o trybie dla pojedynczego gracza

W niektórych krajach obecność kontrolerów w sklepach jest tak kiepska, że niektórzy sprzedawcy zaczęli sprzedawać pady za nawet dwa razy więcej niż wynosi ich regularna cena. Na ten moment nie wiadomo, kiedy problemy z dostępnością bezprzewodowych padów do Xboxa się skończą, ale znając życie — nie tak szybko. Microsoft nie podał okienka czasowego, w którym zakłócenia w dostawach komponentów miałyby ulec poprawie.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z