Kingdom Come Deliverance 2 to ogromne wyzwanie dla Warhorse Studios. Twórcy mówią o wiarygodnym świecie

Kingdom Come Deliverance 2

Wczoraj wieczorem deweloperzy z czeskiego Warhorse Studios wreszcie zaprezentowali światu swoją nową grę, jaką okazało się Kingdom Come Deliverance 2. Zaprezentowany materiał bardzo dobitnie pokazuje, że studio włożyło całkiem sporo pracy w ten tytuł, a dodatkowe wieści, które przekazali, tylko to potwierdzają. Dodatkowe informacje, które zostały pozyskane przez redakcje i twórców z całego świata, jeszcze bardziej utwierdzają w przekonaniu, że będzie to tytuł z ogromnym rozmachem.

Kingdom Come Deliverance 2 ma stawiać na realistyczny i wciągający średniowieczny świat

Kingdom Come Deliverance — ujawnienie gry

Ważnym aspektem jest tutaj kwestia dwóch map, które dostępne będą w grze i nad tym warto się dokładniej pochylić. Twórcy zapowiedzieli dokładnie, że będziemy mieli do czynienia ze światem „dwukrotnie większym” niż w pierwszej części. Zapewne ze względu na ograniczenia silnika CryEngine cały obszar został podzielony właśnie na dwie odrębne od siebie spore mapy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nie sam rozmiar świata się liczy, ale też to, co on oferuje i w jakim stopniu jest on „żywy”. Twórcy kolejny raz zapewnili, że postacie niezależne będą żywiej reagować na poczynania Henryka. Będą także nieco bardziej podejrzliwi, jeśli główny bohater znajdzie się w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie. Wiele zależeć będzie także od reputacji, jaką zyska sobie ów syn kowala.

Kingdom Come Deliverance 2
Kingdom Come Deliverance 2

Twórcom zależało bardzo mocno na oddaniu realizmu średniowiecznego świata w jak największym stopniu i kolejny raz przy pracach nad grą korzystali z pomocy historyków.

Staramy się przedstawić realistyczny, wciągający i wiarygodny średniowieczny świat, który jest rekonstruowany zgodnie z naszą najlepszą wiedzą. Naturalnie, aby to osiągnąć, nie tylko zatrudniamy własnego historyka, ale ściśle współpracujemy z uniwersytetami, historykami, muzeami, rekonstruktorami i grupą ekspertów pochodzących z różnych grup etnicznych lub wyznań, nad którymi aktywnie pracujemy.

Warhorse Studios

Dla osób, które zwracają uwagę na historyczną poprawność, są to świetne wieści, szczególnie że w pierwszej części aspekt ten stał na wysokim poziomie. Na razie nie jest jasne, czy doczekamy się leksykonu podobnego do gry z 2018 roku, ale na pewno byłoby to bardzo miłym dodatkiem.

Na koniec warto przypomnieć, że Kingdom Come Deliverance 2 zadebiutuje jeszcze w 2024 roku. Gra trafi na PC, PS5 i Xbox Series X|S. Czekacie? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: IGN

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.