Kingdom Come Deliverance 2 oficjalnie zapowiedziane! Zobacz pierwszy zwiastun, premiera w 2024

Kingdom Come Deliverance 2

Warhorse Studios długo kazało czekać fanom przygód Henryka ze Skalicy na jakiekolwiek wieści związane z kontynuacją. Od kilku ładnych lat wspominało się, że czeski deweloper faktycznie coś tam tworzy, lecz ciężko było o jakiekolwiek konkrety czy tym bardziej oficjalne wieści. 

Dopiero ostatnio deweloperzy ujawnili, że szykują się do wielkiej zapowiedzi, a ostatnie przecieki jasno wskazywały, że chodzi o Kingdom Come Deliverance 2. Teraz już oficjalnie możemy potwierdzić, że Henryk powraca i wydaje się, że zrobi to w wielkim stylu! 

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Kingdom Come Deliverance 2 oficjalnie zapowiedziane. Premiera gry jeszcze w tym roku 

Kingdom Come Deliverance — trailer ujawniający grę

Kilka dni temu „za zamkniętymi drzwiami” odbył się specjalny pokaz, podczas którego deweloperzy z Warhorse Studios zaprezentowali dziennikarzom właśnie Kingdom Come Deliverance. Poza samym trailerem, który został udostępniony, dowiedzieliśmy się kilku ciekawych faktów na temat tego, jak będzie prezentowała się druga odsłona tej średniowiecznej pozycji. 

Tym, co od samego początku rzuca się w oczy, jest fakt, że twórcy stawiają na kontynuowanie opowieści Henryka i sama gra zaczyna się tam, gdzie zakończyła się pierwsza część. Oznacza to, że znowu dane nam będzie wcielić się w na pozór prostego syna kowala, który zbiegiem tragicznych wydarzeń wplątany został w intrygi sięgające najwyższego szczebla władzy w Królestwie Czech. 

Po samym zwiastunie widać jednak, że główny bohater zauważalnie zmężniał, choć nadal wyczuwalna jest w nim pewna nutka zadziorności i niefrasobliwości. W grze nie braknie też znanych postaci, takich jak Jan Ptaszek czy nemezis Henryka — Markvart Von Aulitz. Jest to coś, czego mogło oczekiwać wielu graczy, którzy po pierwszej odsłonie gry mogli czuć spory niedosyt. 

Twórcy podczas specjalnego pokazu wspomnieli, że na potrzeby Kingdom Come Deliverance 2 wykreowali ogromny (dwukrotnie większy niż w „jedynce”), żyjący świat, który ma wiernie oddawać ducha średniowiecznej Bohemii. Graczom przyjdzie odkryć m.in. urokliwy Czeski Raj, ale też słynną Kutną Horę (niem. Kuttenberg), czyli miasto będące świadkiem znamiennych dla historii Czech wydarzeń. 

Intrygować może też rozmach gry, bo wedle zapewnień Warhorse Studios w grze pojawi się aż 5 godzin różnych przerywników filmowych. W porównaniu do pierwszej części jest to spory skok, który zapowiada naprawdę dużą i rozbudowaną produkcję. 

W kwestiach mechanicznych deweloperzy postawili na sprawdzone w „jedynce” rozwiązania, choć miały one przejść pewien lifting. Kingdom Come Deliverance 2 nadal ma być pełnokrwistym RPG-iem, który da graczom swobodę w kwestii poprowadzenia nie tylko historii, ale też rozwoju Henryka. Ciekawie zapowiada się tutaj też kwestia samych postaci NPC, które mają bardziej niż w pierwszej części reagować na nasze zachowania i aparycję. 

Jednym z elementów, które uczyniły z Kingdom Come Deliverance grę tak popularną, jest system walki. Warhorse zapewnił, że nadal stawiać będzie na to rozwiązanie, choć w „dwójce” ma on być nieco bardziej „przystępny” dla nowych graczy. Nie braknie też kilku nowych rodzajów broni jak chociażby kusze czy strzelby prochowe. 

Na koniec pozostaje chyba najlepsza wiadomość, więc fakt, że Kingdom Come Deliverance 2 zadebiutuje jeszcze w 2024 roku. Tytuł od początku zaoferuje polskie napisy, a na największych entuzjastów czekać będzie pełne czeskie udźwiękowienie, które może dodać grze wyjątkowej głębi (choć bardziej adekwatny byłby tutaj język niemiecki).

Gra trafi na PC, PS5 oraz Xbox Series X|S. Zapewne w niedalekiej przeszłości twórcy odkryją dokładny termin. Zdecydowanie jest na co czekać! 

Źródło: PLAION

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.