Kingdom Come Deliverance obchodzi 5 urodziny. Twórcy z tej okazji chwalą się imponującą sprzedażą

Kingdom Come Deliverance

Kingdom Come Deliverance to dla wielu największe zaskoczenie, a zarazem jedna z lepszych pozycji, która trafiła do sprzedaży w 2018 roku. W tamtym czasie produkcja z jednej strony zachwyciła graczy, oferując cieszącą oko grafikę, niesamowity klimat i wierność realiom historycznym; z drugiej zaś wiele osób zniechęciła do siebie trudnymi i niezbyt przemyślanymi mechanikami. Dzisiaj przy okazji piątej rocznicy tego debiutu czeskie studio Warhorse udostępniło jubileuszowy materiał, w którym chwalą się imponującą sprzedażą swojej gry.

REKLAMA

Kingdom Come Deliverance — twórcy dziękują graczom za zaufanie

Kingdom Come Deliverance — jubileuszowy trailer

Na udostępnionym wideo znaleźć można informację, że Kingdom Come Deliverance w pięć lat od swojej premiery sprzedał się w ponad 5 milionach egzemplarzy na całym świecie. Jest to naprawdę imponujący wynik, zwłaszcza że mówimy tu o debiutanckiej produkcji, której powstanie sfinansowała zbiórka na Kickstarterze.

Twórcy chwalą się jednocześnie, że gra znalazła uznanie wśród wielu krytyków i zebrała ponad 30 różnorodnych nagród w wielu kategoriach. Na materiale znalazło się także miejsce na podziękowania dla graczy, którzy zaufali deweloperom i zdecydowali się na zakup ich dzieła.

Przeczytaj też: Gry metroidvania

W obliczu tego materiału pojawia się pytanie, czy i kiedy powstanie kolejna część serii Kingdom Come. Bez wątpienia sukces pierwszej odsłony zapewnił deweloperom spory przypływ pieniędzy i teoretycznie kontynuacja jest tylko kwestią czasu. Niestety, do tego czasu nie otrzymaliśmy żadnych konkretnych wieści na temat dalszych planów deweloperów ze studia Warhorse.

REKLAMA

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzać w PS Store!