Kingdom Come Deliverance znowu przyciąga do siebie graczy. Zapowiedź kontynuacji dała grze nowe życie

Kingdom Come Deliverance

W miniony czwartek Warhorse Studios ujawniło, że produkcją, nad którą przyszło im pracować przez ostatnie lata, to Kingdom Come Deliverance 2. Specjalny pokaz gry przyciągnął spore zainteresowanie graczy, a jeden z twórców przyznał niedługo potem na Twitterze, że Polscy gracze mogą spodziewać się „niespodzianki”. Na całym szumie zyskała także pierwsza odsłona, która na nowo przyciąga do siebie niemałe grono odbiorców.

Kingdom Come Deliverance ponownie cieszy się zainteresowaniem graczy

Kingdom Come Deliverance SteamDB
Kingdom Come Deliverance w serwisie SteamDB

Zgodnie ze statystykami serwisu SteamDB Kingdom Come Deliverance w zeszły weekend przeżywało prawdziwy skok zainteresowania. Na platformie od Valve w produkcji bawiło się w szczytowym momencie ponad 23 tysiące graczy. Nawet w momencie pisania tego newsa średniowieczne Czechy przemierza około 6,7 tys. osób.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Patrząc na tę statystykę w szerszej perspektywie, można zauważyć, że jest to największy wzrost liczby graczy od czasów premiery w 2018 roku. Okazuje się, że nawet darmowe weekendy czy wydania nowych edycji tego tytułu nie cieszyły się takim zainteresowaniem, jak właśnie zapowiedź kontynuacji, która ujawniona została w miniony weekend.

Kingdom Come Deliverance Markwat von Urlitz
Kingdom Come Deliverance, Markvart von Aulitz

Pierwsza część historii Henryka ze Skalicy to przeżywa swoisty renesans także na Twitchu, gdzie coraz większa liczba twórców sięga po pozycję od czeskiego studia. Innymi słowy, prawie każdy, kto czeka na „dwójkę”, przypomina sobie (lub planuje przypomnieć) jak zaczęła się ta ekscytująca przygoda.

Takiego zainteresowania można się było spodziewać, zwłaszcza że Kingdom Come w 2018 roku było jedną z bardziej docenianych pozycji w całym kalendarzu wydawniczym. Wówczas swoistą piętą achillesową była optymalizacja, która wyciskała siódme poty nawet z najpotężniejszych maszyn dostępnych w tym czasie na rynku. Dzisiaj zdecydowana większość graczy może na PC cieszyć się piękniejszą rozgrywką. Szkoda tylko, że na konsolach nadal nie doczekaliśmy się trybu 60 FPS…

Źródło: SteamDB

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.