Kod źródłowy pierwszego Far Cry pojawił się w sieci! Moderzy mogą zacierać ręce

Far Cry

Pierwszy Far Cry to obecnie dla wielu pozycja niemal kultowa, która dała podwaliny nie tylko pod bardzo udaną serię gier, ale także wytyczyła pewne trendy w branży. Mimo tego produkcja z 2004 roku — co raczej oczywiste — nie cieszy się już taką popularnością, choć teraz może się to zmienić. Do sieci bowiem trafił kod źródłowy tej produkcji.

Kod źródłowy pierwszego Far Cry pojawił się sieci po prawie 20 latach od premiery

Dokładnie pod koniec czerwca bieżącego roku na stronie Archive.org użytkownik kryjący się pod pseudonimem Llaetha.ro udostępnił publicznie kod źródłowy pierwszego Far Cry, który tworzony był jeszcze przez studio Crytek. Cały plik nazwany po prostu „Far Cry 1.34 Complete” wbrew pozorom nie jest kompletny, bo jak wskazują osoby zajmujące się kompilacją kodu, brakuje w nim pewnych elementów.

Zgodnie z metadanymi plik został ostatni raz zmodyfikowany w grudniu 2005 roku, a jeden z komentujących przypuszcza, że pochodzi on z okresu, w którym gra była integrowana z launcherem Ubisoftu oraz systemem DRM z którego w tamtym czasie korzystał francuski wydawca.

Far Cry
Far Cry

Oczywiście nie są to jedyne teorie, bo w komentarzach na stronie skąd można pobrać ów plik, jedna z osób podjęła się próby kompilacji, wskazuje, że proces ten nie jest możliwy bez błędów (dokładnie jest ich 332, choć może być to wina źle skonfigurowanego środowiska deweloperskiego). Na tej podstawie wysnuła ona hipotezę, iż jest faktycznie wydanie Far Cry dedykowane na komputery osobiste (brak w nim jakichkolwiek wzmianek nt. wersji konsolowych).

Przeczytaj też: Kody do The Sims 3

Kup Far Cry 6

Znalezisko to jest raczej formą ciekawostki, aniżeli pełną grą za darmo; mowa w końcu tylko o kodzie źródłowym bez żadnych dodatkowych zasobów w postaci grafik czy tekstur. Na pewno przyciągnie to uwagę moderów, którzy mając wgląd w działanie gry „od podszewki”, będą mogli lepiej (a przede wszystkim sprawniej) tworzyć nowe modyfikacje.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.