Wydawca Rise of the Ronin otwiera nowe studio, które ma skupić się na produkcji gier AAA

Rise of the Ronin

Koei Tecmo, czyli wydawca, który stoi za takimi seriami gier jak Nioh, Ninja Gaiden, czy ostatnio całkiem nieźle przyjętym Rise of the Ronin, poszerza swoje struktury. Japończycy inwestują w nowe studio z nadzieją na zwiększenie produkcji gier z segmentu AAA. Z pewnością jest to świetna informacja dla graczy.

Koei Tecmo otwiera nowe studio odpowiedzialne za produkcję gier AAA

Nowy deweloper, który tworzy się pod skrzydłami Koei Tecmo nie ma jeszcze nazwy. Wydawca jednakże ogłosił, że świeżo utworzony zespół ma skupić się na grach AAA, które „mają być niezależne od istniejących już marek”. Można zatem wnioskować, że japoński wydawca chce postawić na produkcję nowych IP, a to jak najbardziej jest dobra wiadomość.

Na czele nowo utworzonego studia ma stanąć Yosuke Hayashi, który to jest weteranem branży gier. Hayashi pracował przy grach z serii Dead or Alive, Ninja Gaiden, Nioh czy Fatal Frame. Teraz będzie on miał okazję pokierować nowymi projektami, którymi japońska korporacja z pewnością będzie chciała podbić rynek.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Źródło: Gaming Bolt

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.