Kojima Productions nie jest na sprzedaż mimo licznych, absurdalnie wysokich ofert

Kojima Productions

W ostatnim odcinku swojego podcastu Brain Structure Hideo Kojima poinformował, że regularnie dostaje oferty kupna Kojima Productions. Znany twórca gier wykorzystał swoją platformę, żeby jeszcze raz zaznaczyć, że jego studio nie jest zainteresowane sprzedażą.

Kojima Productions nie szuka nowego właściciela

Death Stranding
Death Stranding, gra Kojima Productions

Hideo Kojima jest jednym z najbardziej znanych i szanowanych deweloperów na rynku. Trudno przejść obojętnie obok gry Kojima Productions, w czym wielu inwestorów dostrzega najwyraźniej duży potencjał. Mimo to studio nie jest zainteresowane sprzedażą.

Jesteśmy studiem indie. Z nikim się nie powiązaliśmy i nikt nie wspiera naszej działalności. Codziennie dostaję nowe oferty kupna mojego studia. Niektóre kwoty są absurdalnie wysokie, ale nie zależy mi na pieniądzach. Chcę robić to, co chcę robić. Dlatego stworzyłem to studio. Nie sądzę, żebym zaakceptował którąś z tych ofert, tak długo, jak żyję.

Hideo Kojima

Przeczytaj też: Stare gry na komputer

Wielu dużych wydawców chciałoby zapewne dołożyć swoją cegiełkę do nowej gry Hideo Kojimy. Założyciel w bardzo stanowczych słowach dał jednak do zrozumienia, że jego studio nie jest na sprzedaż. Chociaż według ostatnich plotek deweloperzy pracują nad grami dla Sony oraz Microsoftu, samo studio pozostaje niezależne.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!