To nie koniec cięć w Xbox Game Studios! Microsoft chce stawiać na „bardziej przyszłościowe gry”

Xbox Game Studios

Nie dzieje się zbyt dobrze w szeregach Xboxa, a najbardziej transparentnym dowodem na to są ostatnie zamknięcia studiów, które należały do amerykańskiego producenta konsol. Jeśli ktoś miał nadzieję, że decyzja o rozwiązaniu aż czterech studiów zakończy problemy marki należącej do Microsoftu, tak może czekać go ogromne rozczarowanie. Według najnowszych doniesień, na celowniku jest jeszcze kilka innych firm, które czeka taki smutny koniec.

Żadne studio z Xbox Game Studios nie może czuć się bezpieczne, bo niebawem może zostać zamknięte

Xbox
Xbox

Według informacji przekazanych przez Toma Warrena w artykule dla redakcji The Verge, pracownicy Xboxa szykują się do kolejnych zwolnień oraz zamykania studiów. Następnymi markami, które mają zostać zamknięte, będą już bardzo podstawowe studia Xbox Game Studios.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Oznacza to, że nawet najbardziej doświadczeni deweloperzy pracujący w szeregach giganta z Redmond nie mogą czuć się bezpieczni i widmo zwolnień ciąży niemal nad każdym.

Pracownicy Xbox przygotowują się teraz na to, co będzie dalej, ponieważ wydaje się mało prawdopodobne, że widzieliśmy ostatnie zwolnienia i cięcia w firmach Microsoftu. Wśród pracowników szepczą się, że w następnej kolejności podstawowe studia Xbox Game Studios zostaną poddane cięciom.

Tom Warren

Za takie „podstawowe studia” dla Xbox Game Studios uznać można Rare, Ninja Theory, 343 Industries, nie uwzględniając przy tym tych, które należą do Bethesda Softworks. Sytuacja jest więc szalenie niepokojąca, bo deweloperzy mogą stracić prace, a gracze szanse na kolejne odsłony swoich ulubionych marek.

Całej tej sytuacji nie da się określić inaczej niż tylko słowem „kłopoty”. Microsoft ma teraz naprawdę twardy orzech do zgryzienia, bo musi jakkolwiek wyjść z twarzą z tej sytuacji, a jednocześnie zapewnić sobie odpowiednie przychody z działu gamingu.

Źródło: The Verge

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.