Kolejne zwolnienia w szeregach PlayStation! Studio potwierdza fatalne wieści

Sony PlayStation logo

Dosłownie przed chwilą pisaliśmy, że jedna z japońskich firm działająca w branży growej, czyli From Software nie wyobraża sobie przeprowadzenia masowych zwolnień, a teraz dotarły do nas kolejne niepokojące wieści. Inna firma z Kraju Kwitnącej Wiśni zdecydowała się na redukcję etatów. Mowa oczywiście o Sony, które i studiu Firesprite.

Zwolnienia w studiu Firesprite

W najnowszym komunikacie od studia Firesprite można przeczytać, że w efekcie przeprowadzanych przez Sony w lutym bieżącego roku zwolnień, studio zmuszone było znacząco zredukować liczbę zatrudnianych deweloperów. Co ciekawe, studio dopiero teraz zdecydowało się na ogłoszenie tego publicznie, bo dopiero teraz zakończył się okres wsparcia dla osób, które faktycznie zostały doświadczone tym zjawiskiem.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Podobnie jak kilka innych ekip w SIE i PlayStation Studios, Firesprite zostało dotknięte zwolnieniami ogłoszonymi w lutym tego roku. Ostatnie miesiące były niezwykle ciężkim okresem dla naszego studia, podczas gdy przechodziliśmy trudny i długi proces konsultacji. W tym czasie skupiliśmy się na zapewnieniu wsparcia wszystkim osobom dotkniętym zwolnieniami w tych trudnych okolicznościach.

Fragment komunikat Firesprite

Pod wpisem na Twitterze/X przeczytać można całkiem sporo wyrazów wsparcia dla deweloperów, którzy w ostatnim czasie rzeczywiście doświadczyli zwolnień. Nie brak też głosów krytycznych wobec samego Sony, które poprzez takie cięcia zamierza zapewnić sobie lepszą prezentację raportów kwartalnych, co oczywiście jest krótkoterminową strategią, która będzie mieć raczej doraźny efekt.

Samo studio Firesprite znane jest przede wszystkim z wydanego niedawno Horizon Call of the Mountain, które trafiło na PS VR2. Mimo wielkich oczekiwań gra raczej rynku nie podbiła, ale to nie jest raczej wina samej produkcji a niewystarczającego sukcesu samego akcesorium.

Źródło: Twitter/X: Firesprite

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.