Kolejny Astro Bot bez obecności PlayStation? Deweloper twierdzi, że „to bardzo elastyczne IP”

Astro Bot

Posiadacze konsol PlayStation po ostatnim pokazie z cyklu State of Play mogą cieszyć się z zapowiedzi Astro Bot, która zapowiada się jak całkiem przyjemna platformówka 3D. Pewną cechą charakterystyczną tego IP jest oczywiste skojarzenie z samą marką konsol od Sony, bez którego ciężko sobie wyobrazić tego przyjaznego robocika. Okazuje się jednak, że Team Asobi nie postrzega tego w ten sposób.

Team Asobi twierdzi, że Astro Bot może istnieć bez PlayStation

Astro Bot
Astro Bot

W rozmowie z portalem VGC aktualny dyrektor kreatywny Team Asobi — Nicolas Doucet — stwierdził, że marka Astro jest całkiem elastycznym tworem, który „jest w stanie utrzymać się na własnych nogach”. Przyznał on, że jeszcze przed rozpoczęciem prac nad Astro Bot deweloperzy zastanawiali się, czy powinni „polegać na PlayStation”, czy może bardziej skupić się na sobie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Kiedy zaczynaliśmy pracę nad tą grą, odbyliśmy dyskusję na temat tego, czy powinniśmy, czy nie powinniśmy polegać na PlayStation. Były różne opinie, niektóre kwestionowały, czy powinniśmy lecieć na własnych skrzydłach i nie dać się powstrzymywać, ale w rzeczywistości zdecydowaliśmy, że tak było, że już to robiliśmy, ale potem dodaliśmy także tę warstwę PlayStation, ponieważ możemy – czemu nie?

Nicolas Doucet

Deweloper przyznał, że gdyby w przyszłości mieli robić grę, która opierałaby się wyłącznie na marce Astro i to bez obecności PlayStation, to nie stanowiłoby dla nich problemu. Wyznacznikiem tego jest odpowiednia jakość samej produkcji, która po prostu powinna stać na wysokim poziomie.

To bardzo elastyczne IP i to jedna z rzeczy, które w nim kocham. Podeszliśmy do tematu z lekkim sercem i nie pisaliśmy żadnej fabuły: nie przywiązujemy zbyt dużej wagi do szczegółów poza projektem postaci, który należy szanować. Reszta jest naprawdę otwarta i dzięki temu możemy czuć się całkiem zrelaksowani co do tego, co tworzyć dalej.

Nicolas Doucet

Czy więc możemy spodziewać się, że w perspektywie czasu doczekamy się Astro Bota niezależnego od całego „uniwersum PlayStation”? Byłoby to bardzo ciekawe, zwłaszcza że marka jest faktycznie bardzo elastyczna i nawet jako coś w pełni samodzielnego ma szansę na sukces.

Źródło: VGC

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.