Kiedy PlayStation wreszcie zapowie hity planowane na 2025 rok? Kolejny pokaz może odbyć się w tym roku

PlayStation Studios

Po PlayStation State of Play nawet najwierniejsi fani konsol od Sony mogli czuć niedosyt, który stał się jeszcze bardziej dotkliwy po Xbox Games Showcase 2024, gdzie Microsoft — pod względem zapowiedzi — pozostawił wszelką konkurencję w tyle. Teoretycznie japoński producent sprzętów gamingowych zaplanował wiele wielkich premiery AAA na lata 2025 i 2026, co wskazywałoby, że na konkrety rzeczywiście trzeba będzie trochę poczekać. Wedle najnowszych pogłosek stosowny pokaz odbędzie się za stosunkowo niedługi czas i skupiać się będzie właśnie na grach zaplanowanych na kolejne 12 miesięcy.

Kiedy zaprezentowane zostaną nowe gry od PlayStation Studios? Informator twierdzi, że jeszcze w tym roku

PlayStation Studios
PlayStation Studios

Jeszcze w lutym zarząd Sony potwierdził, że gracze nie powinni spodziewać się wielkich premier gier first-party wcześniej niż w drugiej połowie 2025 roku. Dla sporego grona osób takie wieści nie są szczególnie zachęcające, bo wiele wskazuje na to, że przez kolejne 12 miesięcy czeka ich spora posucha i zadowalanie się wydanymi już tytułami lub tym, co ujawniono na State of Play.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wedle tego, co twierdzi insider znany pod pseudonimem Shinobi602, posiadacze konsol PlayStation jeszcze w tym roku doczekają się kolejnego pokazu, który ujawni dokładne plany Sony na drugą połowę 2025 roku. Informator twierdzi, że mowa o kilku dużych grach, co sugeruje, że faktycznie będziemy mieli do czynienia z tytułami first-patry od najpopularniejszych ekip PS Studios.

Tak jak wspomniałem, na przyszły rok, oprócz Death Stranding 2 zaplanowano kilka dużych gier. [Hiroki] Totoki również to potwierdził. Na ten moment nie wiem, kiedy je ogłoszą, ale podejrzewam, że jeszcze w tym roku odbędzie się kolejne wydarzenie, zobaczymy. Najprawdopodobniej później usłyszę więcej informacji.

Shinobi602

Są to pokrzepiające słowa, których najwierniejsi i najbardziej zagorzali fani konsol PlayStation oczekiwali od jakiegoś czasu. Nawet jeśli jest to tylko teoria, tak daje nadzieje, że jeszcze w tym roku Japończycy zaproszą graczy na PlayStation Showcase, na których prawie zawsze można liczyć na zapowiedzi największych hitów AAA.

Trzeba jednak pamiętać, że są to jedynie pogłoski, których nie sposób na razie zweryfikować i pewnie do momentu samych pokazów będzie to raczej niemożliwe. Dla posiadaczy konsol od Sony jest to jednak jakaś tam nadzieja, której warto się trzymać. W końcu lepsze to niż nic.

Źródło: icon-era.com

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKA PROMOCJA MOŻE SIĘ JUŻ NIE POWTÓRZYĆ!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.