Komisja Europejska przedłuża termin na wydanie zgody na przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft

Microsoft Xbox + Activision Blizzard

Komisja Europejska poinformowała w komunikacie o przedłużeniu terminu wydania zgody na przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft. Tym samym wciąż czekamy, aż trzy najważniejsze organizacje antymonopolowe światowego rynku (poza KE są jeszcze amerykańskie FTC i brytyjskie CMA) podejmą ostateczną decyzję w sprawie potencjalnej akceptacji transakcji. W przypadku europejskiego regulatora termin wydłużono o 10 dni.

REKLAMA

Komisja Europejska potrzebuje więcej czasu na zbadanie sprawy przejęcia Activision Blizzard

Xbox Activision
Xbox + Activision Blizzard

Zgodnie z komunikatem Komisji Europejskiej, termin wydania zgody na przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft został przedłużony o 10 dni. Finalną decyzję europejskiego regulatora poznamy więc 25 kwietnia 2023 roku.

W odpowiedzi na pytanie o szybkość działania w tej sprawie brytyjskiego CMA Margrethe Vestager – wiceszefowa wykonawcza KE – odpowiedziała, że światowe organy regulacyjne nie mogą ścigać się o pierwszeństwo w podjęciu decyzji w kwestii wielkich transakcji. Przypomnijmy, że Brytyjczycy już jakiś czas temu wydali wstępny werdykt na temat tego zakupu.

Zobacz też: Najlepsze gry VR

Microsoft przedstawił swoje argumenty unijnym urzędnikom 21 lutego, gdy przedstawiciele firmy stawili się na przesłuchaniu w siedzibie Komisji Europejskiej. Jego rezultat nastawił ekspertów prawnych na „chłodny optymizm”, ale widocznie jednak europejscy regulatorzy potrzebują odrobiny więcej czasu, aby dokładnie przyjrzeć się całemu zagadnieniu.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzać w PS Store!