To koniec Embracer Group! Szwedzki gigant dzieli się na trzy podmioty

Embracer group

W ostatnim roku Embracer Group stało się dla wielu osób synonimem kłopotów związanych z finansami oraz symbolem licznych zwolnień. Całkiem niedawno od szwedzkiego konglomeratu oddzieliło się Saber Interactive, stając się niezależnym bytem, mającym możliwości samostanowienia o swoim rozwoju. Teraz samo Embracer przechodzi do historii, bo spółka dzieli się na trzy odrębne byty.

Embracer Group przechodzi do historii

Embracer Group
Embracer Group

Zgodnie z komunikatem ogłoszonym przez włodarzy szwedzkiego konglomeratu, Embracer Group podzieli się na trzy odrębne od siebie podmioty. Nowe spółki, które powstaną w efekcie decyzji zarządu to:

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
  • Asmodee Group
  • Coffee Stain & Friends
  • Middle-earth Enterprises & Friends

Co bardzo ważna, każda z nich będzie osobnym bytem notowanym na giełdzie, co ma pozwolić na mocniejszym skoncentrowaniu się na tzw. podstawowych strategiach. Dzięki temu przedsiębiorstwa te ostatecznie będą w stanie oferować znacznie lepsze produkty swoim akcjonariuszom.

Z tego też powodu akcje Asmodee oraz Coffee Stain & Friends mają zostać wypłacone akcjonariuszom Embracer w formie dywidendy. Middle-earth Enterprises & Friends ma zaś zostać w ramach Embracer Group, choć z czasem nazwa ta zostanie po prostu zmieniona.

Saints Row
Saints Row

Akcje Asmodee Group mają zostać wypuszczone do obiegu w ciągu najbliższych 12 miesięcy, w przypadku Coffee Stain & Friends nastąpi to jeszcze w roku kalendarzowym 2025. Zapewne o dalszych krokach inwestorzy będą informowani na bieżąco. Co bardzo istotne, aktualny CEO Embracer Group — Lars Wingefors — ma utworzyć „nową długoterminową strukturę własności”, mając jednocześnie dość duże wpływy na strukturę i działanie wszystkich trzech spółek.

Jak to wszystko wpłynie na gry oraz samych graczy? Raczej nijak, bo profile poszczególnych spółek będą nadal skupiać się na tym, na czym skupiało się Embracer Group. Jedyna nadzieja jest w tym, że dzięki takiemu podziałowi uda się uniknąć problemów związanych ze zwolnieniami, które trapiły struktury Embracer Group od dawna.

Źródło: Embracer.com

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.