Zakup Activision Blizzard przez Microsoft zaakceptowany przez kolejny kraj. Finalizacja zakupu coraz bliżej

Activision Blizzard Microsoft

Kwestia przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft nadal pozostaje otwarta, chociaż ostatnimi czasy zdaje się, że temat ten zostanie zamknięty z korzyścią dla producenta Xboxów. Co prawda korporacje muszą mierzyć się z przeciwnościami ze strony brytyjskiego CMA i amerykańskiego FTC, jednak dziś napłynęły informacje, że zakup ten zaakceptowany przez kolejne państwo. Wychodzi więc na to, że do szczęśliwego końca jest coraz bliżej.

Korea Południowa akceptuje zakup Activision Blizzard przez Microsoft

Microsoft
Siedziba Microsoftu

Zgodnie z najnowszymi informacjami transakcja przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft została zaakceptowana przez Korea Trade Commission, czy południowokoreański urząd. Ciekawą informacją jest fakt, iż zakup ten zaaprobowany został bezwarunkowo.

Warto także podkreślić, iż Korea Południowa to już 38. kraj (w RPA potrzeba jest formalna zgoda sądu), który nie widzi żadnych nieprawidłowości w całym tym przedsięwzięciu i zgadza się na zakup wydawcy i producenta Call of Duty. Patrząc sumarycznie, liczba obywateli na obszarach, gdzie zaakceptowano umowę to już 2,4 mld osób, którzy generują 44 mld dolarów PKB.

Przeczytaj też: Gry symulatory

Kup Xbox Series X

Oczywiście decyzja koreańskiego urzędu przybliża Microsoft i Activision Blizzard do szczęśliwego końca, choć nadal czekać trzeba na decyzję od innych państw. Procesy takie toczyć się mogą m.in. w Turcji, Kanadzie czy Nowej Zelandii, więc z otrąbieniem sukcesu korporacje muszą się jeszcze wstrzymać.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.