Kroniki Myrtany modem dekady! Polska modyfikacja zdeklasowała konkurencję

Kroniki Myrtany

Kroniki Myrtany to polska modyfikacja do Gothica 2, która ukazała się w grudniu 2021 roku. Mod szybko zdobył popularność, a gracze chwalili go w zasadzie za wszystkie elementy — od historii przez polski dubbing, a na ogromie zawartości kończąc. Teraz okazało się, że Kroniki Myrtany zwyciężyły w plebiscycie „Modyfikacja dekady” zorganizowanym na ModDB.

REKLAMA

Kroniki Myrtany docenione, mod odniósł ogromny sukces

Zwiastun moda Kroniki Myrtany

Na znanym portalu moderskim ModDB zorganizowano plebiscyt na moda dekady. W kategorii „Współczesne hity” polskie Kroniki Myrtany uplasowały się na pierwszym miejscu. Z modyfikacją naszych rodaków rywalizowały naprawdę mocne pozycje, ale ostatecznie żadne z nich nie dorównały rozszerzeniu do Gothica 2.

Jak można przeczytać na stronie ModDB, tak prezentują się poszczególne miejsca w kategorii „Współczesne hity”:

  • Kroniki Myrtany (Gothic 2: Noc Kruka) – 1 miejsce
  • Mental Omega (C&C: Yuri’s Revenge) – 2 miejsce
  • Enderal (The Elder Scrolls V: Skyrim) – 3 miejsce
  • Black Mesa (Half-Life 2) – 4 miejsce
  • S.T.A.L.K.E.R.: Call of Chernobyl (Stalker: Zew Prypeci) – 5 miejsce

Przeczytaj też: Mody do The Sims 4

Nie da się ukryć, że Kroniki Myrtany miały niezwykle trudną konkurencję, ale i tak polska modyfikacja zdeklasowała wszystkich rywali. Wyniki zostały wyłonione na podstawie głosów społeczności, a nam nie pozostaje nic innego, jak pogratulować zespołowi stojącemu za tak udanym rozszerzeniem do Gothica 2. Pod koniec przypominamy, że ostatnio udostępniono zwiastun Gothic Remake. Fani IP zdecydowanie mają na co czekać!

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!