Chińczycy zrobili grę o Krzyżakach. Zobacz, jak prezentują się Jagienka i Zbyszko w wersji anime

Krzyżacy - The Knights of the Cross

Kilka dni temu na Steamie zadebiutowała ciekawa z polskiego punktu widzenia gra. Chodzi mianowicie o produkcję bazującą na jednej z najważniejszych dla naszej kultury książek, czyli na Krzyżakach. Nie przygotowało jej jednak żadne rodzime studio, a chiński deweloper znany jako Olive Panda Studio.

Krzyżacy – The Knights of the Cross dostępne na Steamie

Zwiastun Krzyżacy – The Knights of the Cross

Krzyżacy – The Knights of the Cross zostało wydane dokładnie 20 lipca 2023 roku. Trzeba przyznać, że Olive Panda Studio miało dosyć oryginalny pomysł na książkę Sienkiewicza, bo przedstawiło jej wariację w wersji gry stylizowanej na anime.

Dzięki temu możemy zobaczyć, jak w takiej formie prezentują się czołowe postacie powieści. W grze nie brakuje bowiem Jagienki, Zbyszka czy nawet znanego z kart historii Ulricha von Jungingena, który został nazwany… Jungingem.

Ponadto obsadę uzupełniają postacie, których nie było w oryginale. Z tego powodu mamy do czynienia z takimi bohaterami znanymi jako Payat czy Shura.

Sama gra to natomiast niezależny RPG wykorzystujący technikę pixel arta. Niestety twórcy nie zaoferowali nam możliwości zabawy w języku polskim, więc trzeba zadowolić się angielską lokalizacją.

Zobacz też: Gry na PlayStation 5 dla dzieci

Kup Karta Podarunkowa Steam

Jeżeli chcecie sami sprawdzić chińską odmianę Krzyżaków w akcji, to grę można obecnie zakupić na Steamie z 10-procentową zniżką. Warto wspomnieć, że na razie recenzje użytkowników platformy wskazują niestety na co najwyżej średniej jakości tytuł.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.