Poznaliśmy łączną sprzedaż PS5 i Xboxa Series X|S. Zgadniesz, ile konsol trafiło już do graczy?

PS5 Xbox Series X

Sprzedaż poszczególnych konsol w trakcie trwania generacji to temat, który stale cieszy się sporym zainteresowaniem wśród branżowych obserwatorów i graczy. Oczywiście w tym przypadku najistotniejsze są dane dotyczące bezpośrednich konkurentów, czyli w aktualnie PS5 i Xbox Series X|S. Tym razem nowe informacje w tym zakresie podało… Take-Two Interactive.

Take-Two Interactive ujawniło dane dotyczące łącznej sprzedaży konsol PS5 i Xbox Series X|S

Sony PS5
PS5

Według danych ujawnionych w kwartalnym raporcie finansowym Take-Two Interactive do 31 grudnia 2023 roku sprzedano 77 milionów sztuk konsol dziewiątej generacji, czyli PS5 i Xbox Series X|S. Dane te w dosyć ciekawy sposób korespondują z opublikowanymi przez Sony informacjami, że do 9 grudnia PlayStation 5 sprzedało się w nakładzie 50 milionów egzemplarzy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zakładając, że w okresie od 9 do 31 grudnia 2023 roku japońskie przedsiębiorstwo nie sprzedało żadnej konsoli (co jest całkowicie nierealne), to łączna sprzedaż Xboxów Series X|S wyniosła 27 milionów egzemplarzy. W bardziej realistycznych wariantach można przyjąć, że rzeczywiste wyniki sprzedażowe sprzętów od Microsoftu oscylują w graniach 24-25 milionów sztuk.

Xbox Series X S
Xbox Series X|S

Wychodzi więc na to, że na koniec 2023 roku PlayStation 5 sprzedaje się dwukrotnie lepiej niż Xbox Series X|S. Oczywiście obliczenia te oparte są o przybliżone wartości sprzedażowe, bo Microsoft od pewnego czasu w ogóle nie dzieli się informacjami na temat sprzedaży swoich konsol.

Ostatnia względnie wiarygodna przesłanka na temat pochodzi z czerwca zeszłego roku, kiedy to podczas BIG Festival producent Xboxów przedstawił informację sugerującą, że ich konsola najnowszej generacji rozeszła się w ponad 21 milionach sztuk. Jakkolwiek by na to wszystko nie spojrzeć, tak dane nie są łaskawe dla „Zielonych” i trudno im będzie dogonić swojego generacyjnego rywala.

Źródło: GamingBolt

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.