Sprzedaż Xboxów Series X|S przekroczyła 21 milionów sztuk?! Microsoft podobno pochwalił się liczbami na prezentacji

Xbox Series X S

Od początku obecnej generacji konsol jednym z tematów, który szczególnie interesował pewną część graczy, była dokładna liczba sprzedanych egzemplarzy konsola Xbox Series X|S. Do tej pory jedyne czym mogliśmy się sugerować, to pojedyncze pogłoski i stwierdzenia podsuwane przez przedstawicieli Microsoftu. Możliwe jednak, że gigant z Redmond postanowił wreszcie ujawnić twarde dane dotyczące sprzedaży ich najnowszych sprzętów.

Microsoft mógł ujawnić dane dotyczące sprzedaży konsol Xbox Series X|S i Xbox One

Xbox Sprzedaż fotografia
Sprzedaż konsol Xbox Series X|S oraz Xbox One

Jak donosi jedna z osób, która brała udział w wydarzeniu BIG Festiwal (Brazil’s Independent Festival) Microsoft miał w trakcie specjalnego panelu ujawnić wyniki sprzedaży konsol Xbox Series X|S oraz Xbox One. Osoba ta wykonała ona nawet fotografię, wedle której:

  • Sprzedaż konsol Xbox Series X|S przekroczyła 21 mln sztuk;
  • Łączna sprzedaż Xbox One oraz Xbox Series X|S to ponad 79 mln egzemplarzy. Wynika z tego, że Microsoft w poprzedniej generacji sprzedał około 58 mlionów konsol;
  • Prawie połowa, bo 48% osób kupujących Xbox Series S, to zupełnie nowi konsumenci w ekosystemie Microsoftu.

Co bardzo intrygujące, to fakt, że potwierdzenie ostatniego podpunktu możemy znaleźć w raporcie finansowym opublikowanym przez producenta Xboxów w październiku 2022 roku.

Warto też w tym miejscu porównać dane widoczne na fotografii z informacjami udostępnionymi przez Sony w kwietniu 2023 roku. Wtedy to japońskie przedsiębiorstwo w raporcie finansowym donosiło, że konsole PlayStation 5 od początku generacji rozeszły się w około 38,4 milionach egzemplarzy. Zapewne liczba ta i tak uległa zmianie, a w przyszłym miesiącu powinniśmy poznać zaktualizowane dane.

Przeczytaj też: Gry hack’n’slash

Kup Xbox Series X

Przy tym wszystkim warto na koniec podkreślić, że na ten moment ciężko jest zweryfikować udostępnioną informację i należy podchodzić do niej z pewnym dystansem. Jeśli jednak jest ona prawdziwa, to Microsoft w relatywnie niedalekiej przyszłości powinien udostępnić takową informację do szerszej publiczności.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.