Swen Vincke z Larian Studios pracuje już nad nową grą! Deweloper prosi jednak fanów o cierpliwość

Swen Vincke Larian Studios

Baldur’s Gate 3 to bez cienia wątpliwości najlepsza gra 2023 roku. Potwierdzają to zarówno liczne nagrody, jak i średnia ocen w serwisie Metacritic. Tymczasem okazuje się, że Swen Vincke – szef Larian Studios – pracuje już nad kolejną grą. Deweloper zaznaczył jednak, że na zapowiedź nowej produkcji belgijskiego zespołu będzie trzeba trochę poczekać.

Szef Larian Studios rozpoczął już prace nad nową grą, ale na jej zapowiedź będzie trzeba trochę poczekać

We wpisie opublikowanym na portalu społecznościowym X (wcześniej Twitter) Vincke pochwalił się, że miał „cudowny poranek”. Przyczyną dobrego humoru jest fakt, że deweloperowi – jak sam ujawnił – udało się ukończyć szkic pierwszego aktu nowej gry Larian Studios. Szef belgijskiego zespołu zdradził, że zajęło mu to cztery miesiące.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W kilku kolejnych wpisach Vincke pochylił się natomiast nad trudnościami związanymi z pracą twórczą. Szef Larian Studios podkreślił także, by scenarzyści nie uważali pracy nad odrzuconymi szkicami za stracony czas. Według dewelopera zawarte w nich pomysły często mogą zostać wykorzystane w finalnej historii.

Swen Vincke zaznaczył również, by gracze nie spodziewali się, że w najbliższym czasie Larian Studios zaprezentuje pierwszy zwiastun produkcji, nad którą pracuje obecnie deweloper. Szef belgijskiego zespołu przyznaje, że jest po prostu bardzo podekscytowany faktem, że „prace zmierzają w dobrym kierunku” i chciał podzielić tym z fanami. „Minie jeszcze trochę czasu, zanim będziemy mogli powiedzieć więcej” – podsumował.

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do Far Cry

Na koniec przypomnijmy, że gra Baldur’s Gate 3 dostępna jest obecnie na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Warto również dodać, że w swojej najnowszej produkcji Larian Studios oddało hołd graczowi chorującemu na Alzheimera.

Źródło: X

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.