Larian Studios pracuje nad aż dwiema grami jednocześnie! „Jesteśmy bardzo podekscytowani, co z tego wyniknie”

Larian Studios

Larian Studios, wydając Baldur’s Gate 3, weszło na salony i dość szybko zyskało miano jednego z najlepszych studiów w całej branży growej. Nie dziwi więc, że wielu graczy z niecierpliwością oczekuje na kolejną produkcję od belgijskiego studia (która na pewno nie będzie oparta o IP „Wrót Baldura”). Deweloperzy przekazali nam w tej kwestii rewelacyjne wieści, których raczej mało kto się spodziewał.

Larian Studios ma już plany na dwie kolejne gry

Fragment utworu skomponowanego na potrzeby zakończenia dla postaci Dark Urge

Zgodnie z najnowszym wpisem, który pojawił się na Steamie Larian Studios szykuje się do wydania dużej aktualizacji numer 7, która ma nie tylko połatać błędy zgłaszane przez graczy, ale dodać kilka nowych i przede wszystkim złych zakończeń. Co ciekawe, wszystkie z nich zostaną okraszone nowymi utworami, które skomponował sam Borislav Slavov.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Twórcy zapowiedzieli także, że niebawem dodane zostaną oficjalne narzędzia do modowania Baldur’s Gate 3, co znacząco powinno ułatwić tworzenie autorskich zdań i misji oraz dodatków. Poza tym nadal trwają pracę nad dodaniem trybu fotograficznego oraz opcji multiplatformowej rozgrywki, co jeszcze bardziej zachęca do ponownej podróży po Forgotten Realms.

Baldur's Gate 3 Dark Urge
Baldur’s Gate 3, Dark Urge

Larian patrzy jednak w przyszłość i w tej materii ma dla graczy jedną, ale niezwykle ciekawą wieść. Deweloperzy pracują bowiem nie nad jedną, a dwiema grami jednocześnie. Są to rewelacyjne wieści, bo zwłaszcza jeśli utrzymają one poziom, który reprezentowało Baldur’s Gate 3 i seria Divinity Original Sin.

Jako niezależne studio działające od 1996 roku cenimy sobie swobodę podążania za naszą kreatywnością, dokądkolwiek ona prowadzi. W tym przypadku, po sześciu latach w Zapomnianych Krainach oraz wielu dyskusjach i rozmyślaniach, zdecydowaliśmy się skorzystać z okazji i opracować własne IP. Obecnie pracujemy nad dwoma nowymi projektami i nie możemy być bardziej podekscytowani tym, co przyniesie przyszłość.

Larian Studios

Twórcy zapowiedzieli też, że więcej szczegółów na ten temat dostaniemy nieco później, jednak nie specjalnie powinniśmy obawiać się o kierunek rozwoju Larian Studios. Sam Swen Vincke w jednej z wypowiedzi przyznał, że podległe mu ekipy pracują nad „najlepszym dziełem w historii”. Oby więc nie były to tylko czcze przechwałki i rzeczywiście kolejne produkcje belgów oferowały równie wysoki poziom, co Baldur’s Gate 3.

Na razie jednak trzeba uzbroić się w cierpliwość i mieć nadzieję, że nowych konkretów doczekamy się prędzej niż później. Do tego czasu będziemy mogli zapoznać się ze zmianami wprowadzanymi w aktualizacjach do Baldur’s Gate 3 i kolejny raz podchodzić do tej epickiej przygody. Takie oczekiwanie wcale nie musi więc oznaczać udręki!

Źródło: Steam

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.