Larian Studios chce, aby ich następna gra „przekroczyła granice”. Sukces Baldur’s Gate 3 motorem napędowym studia

Baldur's Gate 3 Divinity Original Sin 2 Larian Studios

Przed premierą Baldur’s Gate 3 mało kto spodziewał się, że przedstawiciel gier z gatunku cRPG i w dodatku marki nieobecnej na rynku od ponad 20 lat podbije serca fanów z całego świata. Larian Studios postanowiło jednak zagrać va banque i zdecydowanie się to opłaciło. Teraz przy okazji ostatnich nominacji do nagród rozdawanych na The Game Awards 2023, Swen Vincke ujawnił nieco na temat potencjalnych planów belgijskiej ekipy.

Swen Vincke poniekąd potwierdza, że Larian Studios przygotowuje kolejną grę

Swen Vincke przekazał za pomocą swojego Twittera/X, że tak wiele nominacji zyskanych przez Baldur’s Gate 3, to niesamowita motywacja dla całego studia. Jednocześnie stwierdził on, że chciałby opowiedzieć nieco więcej o swojej grze, która ma „przekroczyć wiele granic”.

To prawdziwy zaszczyt, zwłaszcza w roku z tak dużą liczbą wydań. Obserwowanie, jak nasza mała „niszowa gra RPG” wywołuje taką furorę, jest bardzo motywujące. Chciałbym opowiedzieć wam o naszej kolejnej dużej grze, ale to naprawdę nas motywuje i upewniamy się, że przekracza ona wiele granic. Jestem tym bardzo podekscytowany. Swen Vincke

Biorąc pod uwagę, że Vincke na długo przed premierą Baldur’s Gate 3 zapewniał o jakości tej pozycji, tak w przypadku kolejnej pozycji możemy być względnie spokojni o jej stan. Pozostaje jednak pytanie, co tym razem przygotuje dla nas Larian Studios?

Przeczytaj też: Gry multiplayer na telefon

Jeszcze w lipcu bieżącego roku Vincke przyznał, że studio na pewno kiedyś przygotuje Divinity Original Sin 3, a więc kolejną część swojego autorskiego IP. Na pewno byłby to intrygujący powrót, który mógłby trafić w gusta zarówno tych starszych, jak i nowszych fanów twórczości Belgów.

Czekacie na te nowe ekscytujące gry od Larian? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.