Kolejne nowości zmierzają do Last Epoch! Więcej zmian niż we wszystkich sezonach Diablo 4

Last Epoch

Dwa dni temu informowaliśmy o części nowości i zmian, jakie trafią do Last Epoch w ramach aktualizacji Harbingers of Ruin. Już wtedy ogrom rzeczy, które zostaną zmienione lub dodane do gry, mógł robić niemałe wrażenie, a podkreślaliśmy, że to dopiero pierwsza część zapowiadanych funkcji. Dzisiaj dowiedzieliśmy się o szeregu kolejnych usprawnień i na ten moment zdaje się, że jest ich więcej niż we wszystkich dotychczasowych sezonach, jakie trafiły do Diablo 4.

Nowa lista funkcji, które trafią do Last Epoch

Last Epoch nowy system błogosławieństw
Last Epoch, nowy system błogosławieństw.

Twórcy na stronie społeczności Steam zamieścili szalenie długi wpis, w którym ujawniają drugą część wszystkich zmian i nowości, jakie ostatecznie trafią do Last Epoch w ramach aktualizacji 1.1. Skategoryzowano je na kilka kategorii, wyróżniając te mechaniczne, dotyczące frakcji oraz zmian klasowych. Każda z tych sekcji stanowi dogłębną analizę tego, czego gracze mogą spodziewać się wraz ze startem sezonu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Skracając nieco cały wpis (który dostępny jest pod tym adresem), można wspomnieć m.in. ulepszeniu loot filtra, który będzie dawać możliwość lepszego filtrowania afixów i sufixów wedle własnych potrzeb i preferencji. Ciekawe są też zmiany w systemie błogosławieństw, które powinny skłonić graczy do większego eksperymentowania, a co za tym idzie — odkrywania kolejnych fascynujących buildów dla postaci.

Zmiany w zakresach klas nie obejmują jedynie drobnych poprawek statystyk, a bo niektóre umiejętności czy czary doczekały się przebudowy i korekty zadawanych obrażeń lub zużywanych zasobów. Wszystko to ma na celu poprawić wrażenia z zabawy, oddając w ręce graczy zupełnie nowe możliwości.

Last Epoch nowy lootfilter
Last Epoch, nowy lootfilter.

Zmniejszono też konieczność ciągłego grindu poziomów w przypadku frakcji oraz Koła Fortuny. Od teraz nowe rangi danego stronnictwa bedzie zdobywać się szybciej, a druga mechanika otrzyma dwa nowe poziomy, gdzie zamiast szans na duplikat przedmiotu nagrodą będą różne looty, gdzie każdy z nich będzie mógł być kopią tego, co już mamy. Wówczas jednak będziemy mieli do wyboru coś innego.

Last Epoch nowy system osłon
Last Epoch, wykres obrazujący zmiany działania osłon.

Poprawie uległ system osłon, który na pierwszy rzut oka może wydawać się ich osłabieniem. Okazuje się bowiem, że im większy jej poziom, tym szybsze jest tempo jej tracenia. Tutaj Eleventh Hour Games dostrzega spory potencjał dla tych buildów, które mieszają w sobie jednoczesne wzmacnianie zdrowia i punktów osłony. Brzmi ciekawie i ponownie — zachęca do eksperymentów.

Jak wiec widać, jest tego sporo, ale nie sposób zawrzeć wszystkiego w ramach jednego newsa. Deweloperzy odpowiedzialni za Last Epoch do serca wzięli sobie feedback graczy, którzy dość chętnie informują o wszystkim, co według nich jest nie tak, albo wymaga poprawy. Na koniec warto przypomnieć, że wszystkie te zmiany trafią do gry w ramach aktualizacji Harbingers of Ruin już 9 lipca 2024 roku, a więc za 5 dni!

Źródło: Steam

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.