Last Epoch z mocnym startem sezonu! Gracze wrócili do gry i jak na razie bawią się bardzo dobrze

Last Epoch

Last Epoch jeszcze przed premierą wersji 1.0 jawił się jako bardzo ciekawa alternatywa dla Diablo 4, zwłaszcza dla tych bardziej corowych fanów gatunku hack’n’slash. Po początkowym szale populacja graczy drastycznie spadła, ale jest to typowe dla gier z tego nurtu. A jak projekt od Eleventh Hour Games radzi sobie na starcie nowego sezonu? Okazuje się, że naprawdę nieźle.

Last Epoch zalicza mocny start na starcie pierwszego sezonu

Last Epoch SteamDB
Statystyki Last Epoch wg. SteamDB

Według statystyk prezentowanych przez SteamDB na starcie pierwszego sezonu Last Epoch zaliczył ponowny wzrost zainteresowania ze strony graczy. Do momentu wydania nowej zawartości w grze bawiło się ok. 4 tysiące ludzi, a 9 lipca odnotowano ogromny wzrost, który sięgał prawie 72 tysięcy graczy, co jest naprawdę solidnym wynikiem, zwłaszcza jak na grę, która nie ma za sobą zbyt dużego marketingu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Oczywiście nie są to statystyki, które zbliżają się do peaku odnotowanego w okolicach premiery. Wówczas w grze bawiło się ponad 264 tysięcy osób, choć nadal mówimy o bardzo solidnych liczbach, które mogą napawać deweloperów sporym optymizmem i zapewnić im pewną stabilność.

Liczby graczy to nie wszystko i warto zastanowić się, czy ogrom zmian, jakie wprowadzili do gry deweloperzy, przypadł im do gustu? Przeglądając subreddita poświęconego tej produkcji okazuje się, że tak, a jedną z najcieplej przyjmowanych nowości jest system Nemezis. Nie jest jednak idealnie i warto o tym pamiętać.

Zwiastun pierwszego sezonu Last Epoch

Najwięcej głosów niezadowolenia dotyczy wydajności i licznych problemów natury technicznej. Wiele osób pisze o wyciekach pamięci, słabej wydajności w bardziej end game’owy segmentach. Skarżą się na nią nawet ci, którzy posiadają dość mocarne procesory oraz karty graficzne. Tutaj ekipa z Eleventh Hour Games ma przed sobą jeszcze wiele pracy.

Ostatecznie jednak pierwszy sezon Last Epoch uznać można za bardzo udany i świadczą o tym reakcje graczy oraz sama ich liczba. Pozostaje jednak pytanie, czy przy okazji nadchodzącego weekendu grze uda się przebić magiczną barierę 100 tysięcy graczy? Czas pokaże.

Źródło: SteamDB , Reddit r/Last Epoch

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.