Twórcy Last Epoch podsumowują pierwszy miesiąc wersji 1.0. Alternatywa dla Diablo 4 radzi sobie znakomicie

Last Epoch

Pod koniec lutego na rynku debiutowała wyczekiwana przez wiele osób wersja 1.0 Last Epoch, który dla wielu uchodził jako alternatywa dla Diablo 4. Produkcja ta zaliczyła całkiem mocny start, przekonując do siebie wieloma aspektami, które dla entuzjastów gatunku hack’n’ slash są niezwykle istotne. Po przeszło miesiącu od premiery deweloperzy podsumowali, jak poradziło sobie ich najnowsze dzieło i naprawdę nie mają żadnych powodów do wstydu.

Last Epoch po miesiącu od premiery wersji 1.0 chwalą się znakomitymi statystykami

W najnowszym wpisie na Twitterze/X twórcy ze studia Eleventh Hour Games pochwalili się, że przygodę z Last Epoch rozpoczęło ponad 2,13 milionów graczy. W rekordowym momencie w grze bawiło się ponad 264 tysięcy osób, co jak na pozycje, która nie miała zbyt wielkiego budżetu na marketing i produkcję, jest wyjątkowo dobrym rezultatem, które pozazdrościć może wiele pozycji AAA.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Z dalszych statystyk możemy wyczytać, że najpopularniejszą klasą okazał się Akolita, na którego zdecydowało się 31% graczy. Najpopularniejszą materią zaś jest Falconer, który wprowadzony został właśnie w ramach aktualizacji do wersji 1.0.

Przeciwnikiem, który napsuł graczom najwięcej krwi okazał się Lagon, który zabił graczy ponad 9 milionów razy. Na kolejnych lokatach uplasowali się Emepror of Corpses oraz Rahyeh The Balck Sun. Na swoim koncie mają oni kolejno 4,4 i 3,8 miliona ubitych graczy. Widać więc, że gra potrafi być wyzwaniem, co dodatkowo powinno zachęcić fanów tego gatunku.

Oczywiście twórcy mają szereg ambitnych planów na przyszłość, co powinniśmy poczytywać tylko i wyłącznie jako pozytyw. Konkurencja w gatunku zawsze się przyda, a taka jak Last Epoch to coś wręcz wymarzonego dla wielu graczy. Mieliście już okazję ograć produkcję od Eleventh Hour Games? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Twitter/X: Last Epoch

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.