Lenovo Legion Go ma być potężną konsolą! Wyciekły cena, termin premiery i specyfikacja handhelda

O Lenovo Legion Go mogliśmy po raz pierwszy usłyszeć pod koniec lipca, gdy to wyciekły informacje, że chińska korporacja pracuje nad konkurentem dla Asus ROG Ally i Steam Decka. Teraz do internetu przedostało się pełno szczegółów na temat tej konsoli, wliczając w to jej specyfikację techniczną oraz cenę. Wygląda na to, że sprzęt ten będzie niewiarygodnie potężny.

Lenovo Legion Go – data zapowiedzi, termin premiery i cena

Zespół Windows Report wszedł w posiadanie ogromnej ilości szczegółów na temat Lenovo Legion Go. Okazuje się, że konsola miałaby zostać zaprezentowana już 1 września, a jej debiut jest podobno planowany na październik 2023 roku.

Na początku przyszłego miesiąca Lenovo ma pokazać swojego handhelda na targach IFA 2023. W tym samym czasie redakcje mają otrzymać informacje prasowe na temat omawianych w tym newsie detali dotyczących konsoli.

Jeżeli chodzi o cenę, Lenovo Legion Go ma kosztować aż 799 euro, czyli około 3572 zł. To ogromna kwota, ale specyfikacja techniczna sprzętu wskazuje, że jest uzasadniona.

Lenovo Legion Go – specyfikacja techniczna

Lenovo Legion Go - specyfikacja techniczna
Lenovo Legion Go – pełna specyfikacja techniczna. Źródło: Windows Report

Jak widać na powyższym obrazku, Lenovo Legion Go ma zostać wyposażony w procesor AMD Ryzen Z1 Extreme z układem graficznym RDNA. Konsola zaoferuje również 16 GB pamięci RAM oraz trzy warianty przestrzeni dyskowej w postaci dysku NVMe o rozmiarze 256 i 512 GB oraz 1 TB.

Jeżeli chodzi o programowanie, handheld podobno będzie napędzany przez system Windows 11 Home. Co ciekawe, podobnie jak to było z Asus ROG Ally, Legion Go ma być sprzedawany wraz z abonamentem Xbox Game Pass Ultimate na 3 miesiące.

Jeśli powyższe plotki się potwierdzą, ekran konsoli będzie ogromny. Mowa bowiem aż o 8,8 calach i rozdzielczości 2560×1600. Jakość QHD+ wskazuje, że Lenovo widzi Legion Go nie tylko jako platformę do grania, ale też urządzenie multimedialne, które pozwoli nam komfortowo oglądać nasze ulubione seriale i filmy.

Lenovo Legion Go – Okulary AR i słuchawki

Lenovo Legion GO - Okulary VR
Lenovo Legion Go – Okulary VR. Źródło: Windows Report

Co ciekawe, oprócz konsoli Lenovo ma też przedstawić współdziałające z nią okulary AR. I to nie tylko z nią, bo te będą kompatybilne z każdym urządzeniem wyposażonym w USB-C i systemy Windows, Android oraz macOS.

Okulary rozszerzonej rzeczywistości podobno również zadebiutują w październiku, a ich cena będzie wynosić 499 euro (około 2 232 zł). Podobnie zresztą jak słuchawki, które wyceniono na 49,99 euro, czyli ok. 223 zł.

Headset Lenovo Legion E510 będzie słuchawkami dousznymi z formatem dźwięku przestrzennego 7.1. 10-milimetrowe przetworniki armaturowe zapewnią natomiast mocny bas oraz zrównoważone, wolne od zniekształceń średnie i wysokie tony.

Poza tym słuchawki zostaną wyposażone w pasek RGB i wygodny przełącznik regulacji głośności. W headsecie dla graczy nie mogło naturalnie zabraknąć również mikrofonu.

Lenovo Legion E510
Lenovo Legion E510. Źródło: Windows Report

Zobacz też: Gry na PS5 dla dwojga

Cóż, jeśli wierzyć wszystkim powyższym informacjom, Asus ROG Ally, Nintendo Switch i Steam Deck doczekają się świetnego konkurenta. Wygląda też na to, że rozwój przenośnych konsol stał się możliwy przynajmniej w części dzięki Windowsowi 11, który świetnie współgra z urządzeniami tego typu.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.