Lenovo Legion Go z pierwszymi szczegółami! Przeciek ujawnia konkurenta dla Steam Decka i Asus ROG Ally

Lenovo Legion Play

Podobno Lenovo przygotowuje się do zaatakowania prężnie rozwijającego się rynku przenośnych komputerów do gier. Legion Go ma być więc napędzaną przez Windowsa 11 konkurencją dla Steam Decka i Asus ROG Ally. Według przecieków sprzęt będzie działać na procesorze od AMD.

Lenovo Legion Go kolejnym przenośnym komputerem do gier?

Lenovo Legion Play
Lenovo Legion Play

Lenovo już wcześniej chciało wejść na rynek konsol do gier. Oparty o Androida Legion Play nigdy nie trafił jednak do właściwej sprzedaży.

Doświadczenia zdobyte w projektowaniu tego urządzenia mogły być jednak pomocne w stworzeniu Legion Go, który został ujawniony przez dziennikarzy Windows Central. Tym razem konsola miałaby być wyposażona w system Windows 11 oraz nowe procesory AMD Phoenix.

Z technicznego punktu widzenia, Lenovo Legion Go miałby oferować 8-calowy ekran, dzięki czemu byłby większy od konkurencyjnych Steam Decka oraz Asus ROG Ally.

Całość pokrywa się też z ostatnimi zapowiedziami Microsoftu. Wiemy już, że Xbox chce postawić na większe wsparcie dla handheldów z Windowsem. Prawdopodobnie odpowiedni zespół „giganta z Redmond” jest już zaangażowany w pomoc Lenovo.

Zobacz też: Gry podobne do It Takes Two

Kup Asus ROG Ally

Na rynku zrobi się więc dosyć ciasno. Obok Steam Decka i Asus ROG Ally są jeszcze konsole od AYANEO, a nad wszystkim króluje Nintendo Switch, który najpewniej w przyszłym roku doczeka się swojego następcy.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.