Lenovo Legion Go oficjalnie! Konkurent dla Steam Decka i ASUS ROG Ally sprawia fenomenalne wrażenie

Lenovo Legion Go

Zgodnie z poprzednimi plotkami, Lenovo Legion Go miał zostać zaprezentowane 1 września. Mamy już początek 9 miesiąca roku i tak też się stało, że nową konsolą rzeczywiście zaprezentowano nam dziś. A wraz z nią podano również oficjalną specyfikację oraz najniższy przedział cenowy, w którym handheld będzie sprzedawany.

Lenovo Legion Go – specyfikacja, termin premiery i cena

Zwiastun Lenovo Legion Go

Nie przedłużajmy i przejdźmy od razu do konkretów. Zaprezentowany dziś Lenovo Legion Go prezentuje kilka ciekawostek technologicznych oraz zapożyczeń ze sprawdzonych rozwiązań konkurentów.

Szczególnie interesująco wygląda pomysł wykorzystania efektu Halla, który całkowicie eliminuje uporczywy problem dryfujących analogów. Co więcej, kontrolery ogółem będą odłączane na podobę Nintendo Switch, aby stać się swego rodzaju joystickiem do FPS-ów.

Lenovo Legion Go
Lenovo Legion Go

To nie koniec wzorowania się na innych urządzeniach. Po prawej stronie konsoli zauważymy również touchpad identyczny do tego, który umieszczono w Steam Decku.

Jeżeli chodzi o kwestię oprogramowania, Legion Go skorzysta z Windowsa 11. Dodatkowo Lenovo pracuje nad własnym software do zarządzania wszystkimi sklepami z grami digitalowymi. Do zakupu zostaną dołączone 3 miesiące subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate.

Klienci będą mogli kupić konsolę w różnych specyfikacjach, ale każda z nich będzie się opierać o procesor AMD Ryzen Z1, grafikę RDNA od tej samej firmy oraz RAM LPDDR5X. 8,8-calowy, dotykowy ekran OLED o proporcjach 16:10 zaoferuje nam grafikę w jakości QHD+. Poza tym sprzęt obsłuży także szereg innych rozdzielczości, od 800p do 1600p i od 60 Hz do 144 Hz.

Lenovo Legion Go
Lenovo Legion Go

Ponadto Lenovo Legion Go zostanie wyposażony w gniazda micro-SD i combo jack 3,5 mm oraz dwa porty USB-C (USB 4.0, DP 1.4, PD 3.0). Poza tym konsola umożliwi łączenie z internetem za sprawą Wi-Fi 6E i połączenie bezprzewodowe Bluetooth 5.2.

Wspomnijmy również, że Legion Go trafi do sprzedaży w listopadzie 2023 roku. Nie znamy jeszcze dokładnej ceny urządzenia, ale ta zacznie się od pułapu 800 euro (ok. 3574 zł).

Lenovo Legion Go
Lenovo Legion Go

Zobacz też: Ranking telewizorów 55 cali

No i z najważniejszych informacji to by było na tyle. Można jeszcze tylko dodać, że na miesiąc przed Lenovo Legion Go – w październiku – na rynku pojawią się też okulary VR (kompatybilne nie tylko z tą konsolą ) oraz douszne słuchawki gamingowe.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.