Na Steam Deck można zagrać w ponad 6000 gier!

Steam Deck

Steam Deck rośnie. Przenośna platforma do gier od Steam jest w stanie uruchomić oficjalnie ponad 6000 gier z cyfrowej biblioteki. To oficjalne dane pochodzące od producenta i odnoszą się do tych produkcji, które zostały oznaczone jako zweryfikowane oraz grywalne.

Ponad 6000 gier na Steam Deck

Steam Deck: 6000 Games Playable/Verified: https://t.co/zXbUkKGI7g #linux #linuxgaming #update #steamplay #steamdeck #steam #gaming #valve #6000games

— Boiling Steam (@BoilingSteam) October 20, 2022

Steam Deck: 6000 Games Playable/Verified: https://t.co/zXbUkKGI7g #linux #linuxgaming #update #steamplay #steamdeck #steam #gaming #valve #6000games

— Boiling Steam (@BoilingSteam) October 20, 2022

Nastały dobre czasy dla fanów konsol przenośnych — a szczególnie tej od Valve. Niedawno do sieci trafiła informacja o dostępności urządzenia, dzięki czemu można je zakupić bez czekania w kolejce. Teraz sprzęt przekroczył kolejny kamień milowy w liczbie dostępnych gier. Okazuje się, że na Steam Deck można zagrać w ponad 6000 produkcji! Mowa tutaj o 2401 grach, które otrzymały pozytywną weryfikację oraz 3680 oznaczonych jako „grywalne”.

Przykładowe gry zweryfikowane na Steam Deck:

  • Apex Legends
  • Disco Elysium
  • Wiedźmin 3: Dziki Gon
  • Days Gone
  • Elden Ring
  • Hades
  • Spider-Man Remastered
  • Control
  • God of War

Zobacz też: Najlepsze stare gry

Biblioteka gier na urządzenie od Valve jest zatem ogromna. Można w niej znaleźć zarówno gry niezależne, jak i duże hity — w tym te wydane przez Sony, jak choćby bardzo dobrze oceniane God of War. Nowością na mobilnej platformie jest np. Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei. Chociaż gra zaliczyła słaby start na Steamie, to wciąż jest dobrą produkcją.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.