Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei ze słabym startem na PC

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Przenosiny serii Uncharted na PC miały okazać się kolejnym wielkim sukcesem w portfolio Sony. Wiele na to wskazywało, ale póki co rezultat jest daleki od zamierzonego. Zgodnie ze statystykami platformy Steam, pecetowe przygody Nathana Drake’a nie cieszą się wielką popularnością.

Uncharted na PC bez wielkich emocji?

Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei
Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei

Sony nieustannie próbuje podbijać rynek PC. Do tej pory odnosili na tym polu spore sukcesy, czego przykładem może być Spider-Man Remastered — gra zdobyła dobre oceny i mogła pochwalić się świetnymi wynikami sprzedażowymi. W tyle nie pozostały również takie gry, jak God of War czy Horizon: Zero Dawn. Można było oczekiwać, że gry z serii Uncharted również znajdą swoje miejsce w zestawieniu dobrych decyzji japońskiego giganta.

Jak się okazuje, wcale niekoniecznie. Chociaż jakości omawianej kolekcji odmówić nie można, to zawodzi ona na polu zainteresowania odbiorców. Statystyki platformy Steam są nieugięte — Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei na PC nie cieszy się zbyt dużą popularnością. Grze z poszukiwaczem przygód w roli głównej daleko do debiutu, który udało się osiągnąć wymienianym wcześniej produkcjom. Obecnie jej liczba graczy oscyluje w granicach 5 tysięcy, z czego szczyt wyniósł około 7900 osób. Dla porównania hitowe God of War swój rekord liczby użytkowników w jednym momencie wyśrubowało na poziomie 73,5 tysiąca, a Spider-Man Remastered 66,5 tysiąca.

Zobacz też: Procesor do gier

Teoretycznie gra jest na rynku bardzo krótko i ma czas na znalezienie kolejnych odbiorców. Z drugiej strony wszelkiego rodzaju rekordy są domeną premier i krótkiego czasu po nich — jeżeli na ten moment liczba graczy wygląda tak, a nie inaczej, ciężko spodziewać się spektakularnego sukcesu za tydzień lub dwa. Czyżby gamingowa społeczność zdążyła ograć Uncharted jeszcze na konsolach PlayStation?

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.