Gaming na PC ma się świetnie — Steam zaliczył niezły rekord!

Steam

Platforma Steam osiągnęła w miniony weekend rekordową liczbę graczy w jednym momencie. W styczniu tego roku szczyt wynosił około 29 milionów, a 23 października wynik ten został pobity. Graczy na PC nie brakuje — to świetna informacja!

Liczba graczy na Steam rekordowa

Steam
Steam

Mimo problemów z dostępnością podzespołów i rosnącymi cenami rynek grania na PC się rozwija. W miniony weekend platforma Steam odnotowała rekord w liczbie graczy jednocześnie dostępnych w trakcie gry. Mowa tu o dość szerokim, bo ponad 30-milionowym gronie aktywnych w danym momencie użytkowników. Wynik ten robi wrażenie, tym bardziej że mowa przecież o statystykach dotyczących jedynie Steama.

Zobacz też: Stare gry na PC

W skład tego rekordu wchodzą użytkownicy platformy na komputerach, jak i posiadacze urządzeń Steam Deck. Te ostatnie przestały mieć niedawno problemy z dostępnością, co na pewno ułatwiło pobicie omawianego rekordu. Jeżeli chodzi o najbardziej popularne tytuły wśród graczy, to nie ma zaskoczeń. Króluje Counter-Strike: Global Offensive (trwa nieustanna pogoń za skinami), DOTA 2 czy PUBG — ta gra przeżywa z kolei swoją drugą młodość po przejściu na model free-2-play.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.