Złodzieje w CS:GO ukradli skiny o wartości 28 milionów złotych

CS:GO nóż skin

Grupa hakerów zdołała złamać zabezpieczenia jednej z platform handlujących skinami do gry Counter-Strike: Global Offensive. Z jej zasobów skradziono przedmioty o wartości 6 milionów dolarów.

REKLAMA

Skiny do CS:GO skradzione i rozdane losowym użytkownikom

Counter Strike Global Offensive
Counter-Strike: Global Offensive

Do kradzieży doszło 13 sierpnia, kiedy to hakerzy obrali na cel serwis CS.Money. Aby akcja doszła do skutku, złodzieje przejęli kontrolę nad systemami bezpieczeństwa (m.in. mobilnego uwierzytelniania transakcji), oraz botami handlowymi. Łączna wartość skradzionych przedmiotów wynosi 6 milionów dolarów, co w przeliczeniu daje kwotę bliską 28 milionom złotych.

Zobacz też: Mody do Farming Simulator 22

Po kradzieży przestępcy próbowali zatrzeć ślady. Odbywało się to poprzez przesyłanie skinów pomiędzy swoimi kontami, później zaczęli jednak obierać na cel losowych użytkowników, co mogło stanowić próbę uwikłania niewinnych i postronnych osób w sprawę. Łącznie wykonano około 1000 wymian z ponad setką kont. Póki co, serwis CS.Money pozostaje nieczynny. Przynajmniej do czasu, aż nie zostaną naprawione zhakowane systemy.

Dla lubiących się wyróżniać i zdobywać przewagę w uczciwy sposób przydatny może okazać się nasz zbiór komend do CS:GO. Czasami warto dać sobie spokój ze skinami i w zamian skupić się na samej grze.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!