Przy okazji swojego debiutu we wczesnym dostępie Palworld okazał się prawdziwym hitem, który przyciągnął do siebie miliony osób z całego świata. Fakt ten wymusił na deweloperach poważne zmiany w planach dalszego rozwoju, a sama gra wzbudzała spore kontrowersja, głównie związane ze zbyt dużym podobieństwem do gier Pokemon. Okazuje się, że szał na ten tytuł powoli mija i widać to po statystykach aktywnych graczy na Steamie.
Liczba graczy w Palwrold spada z tygodnia na tydzień
Według statystyk, jakie dostępne są w serwisie SteamDB liczba graczy Palworld z tygodnia na tydzień sukcesywnie spada. W szczytowym momencie, który przypadł na 27 stycznia 2024 roku, w grze bawiło się jednocześnie ponad 2,1 milionów osób, co było wynikiem, którego pozazdrościć może wiele produkcji AAA. Od tamtego czasu jednak widać, że liczby te są coraz mniejsze i w miniony weekend (1-3 marca 2024) w szczytowym momencie w produkcji było 273 tysiące graczy.
Mowa więc o spadku o około 88% względem najlepszego swojego okresu. Oczywiście spadek popularności był do przewidzenia, zwłaszcza że w lutym debiutowała Helldivers 2, które mogło dość zauważalnie wpłynąć na popularność Palworld. Nie można też zapominać, że na fali viralowej wręcz popularności Palworld ludzie kupowali tę produkcję i z jakichś powodów się do niej nie przekonali.
- Sprawdź aktualne ceny Palworld w Instant Gaming Brak prowizji za płatność
- Sprawdź aktualne ceny Palworld w Eneba 3% taniej z kodem XGPPL skopiujPrzejdź do sklepu
- Sprawdź aktualne ceny Palworld w GAMIVO 10% taniej z kodem XGP6 skopiujPrzejdź do sklepu
Na ten moment ciężko stwierdzić, czy pułap graczy oscylujący w granicach 200 tysięcy będzie tym, na którym ta alternatywa dla Pokemonów utrzyma się, czy spadki będą postępować jeszcze bardziej. Wyznacznikiem tego będą kolejne weekendy i zapewne kolejne premiery na Steam.
Źródło: SteamDB
Dyskusja na temat wpisu
Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.