Palworld umiera? Liczba graczy spadła o 88%

Palworld

Przy okazji swojego debiutu we wczesnym dostępie Palworld okazał się prawdziwym hitem, który przyciągnął do siebie miliony osób z całego świata. Fakt ten wymusił na deweloperach poważne zmiany w planach dalszego rozwoju, a sama gra wzbudzała spore kontrowersja, głównie związane ze zbyt dużym podobieństwem do gier Pokemon. Okazuje się, że szał na ten tytuł powoli mija i widać to po statystykach aktywnych graczy na Steamie.

Liczba graczy w Palwrold spada z tygodnia na tydzień

Palworld popularnosc SteamDB
Liczba graczy Palworld według SteamDB

Według statystyk, jakie dostępne są w serwisie SteamDB liczba graczy Palworld z tygodnia na tydzień sukcesywnie spada. W szczytowym momencie, który przypadł na 27 stycznia 2024 roku, w grze bawiło się jednocześnie ponad 2,1 milionów osób, co było wynikiem, którego pozazdrościć może wiele produkcji AAA. Od tamtego czasu jednak widać, że liczby te są coraz mniejsze i w miniony weekend (1-3 marca 2024) w szczytowym momencie w produkcji było 273 tysiące graczy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Mowa więc o spadku o około 88% względem najlepszego swojego okresu. Oczywiście spadek popularności był do przewidzenia, zwłaszcza że w lutym debiutowała Helldivers 2, które mogło dość zauważalnie wpłynąć na popularność Palworld. Nie można też zapominać, że na fali viralowej wręcz popularności Palworld ludzie kupowali tę produkcję i z jakichś powodów się do niej nie przekonali.

Na ten moment ciężko stwierdzić, czy pułap graczy oscylujący w granicach 200 tysięcy będzie tym, na którym ta alternatywa dla Pokemonów utrzyma się, czy spadki będą postępować jeszcze bardziej. Wyznacznikiem tego będą kolejne weekendy i zapewne kolejne premiery na Steam.

Źródło: SteamDB

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REWELACYJNA PROMOCJA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.