Twórca Life by You ma świetne wieści dla moderów! Gracze będą mogli zarabiać na swoich dziełach

Life by You

Life by You ma zadebiutować na początku czerwca we wczesnym dostępie na Steam. Tymczasem Rod Humble – dyrektor kreatywny gry – podzielił się informacją, która powinna ucieszyć wszystkich twórców modyfikacji. Deweloper zapowiedział bowiem, że Paradox Interactive nie będzie miał nic przeciwko, by gracze monetyzowali swoje dzieła.

Life by You pozwoli graczom monetyzować swoją zawartość. Fani będą mogli zarabiać na modach

Life by You
Life by You

Humble w rozmowie z redakcją PC Gamer zaznaczył, że twórcy modyfikacji, a także materiałów na YouTube nie są winni twórcom „ani grosza”. Deweloper podkreślił również, że osoby chcące monetyzować treści związane z Life by You, będą mogły robić to do woli. Zarówno studio, jak i wydawca mają nie mieć z tym żadnych problemów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jeśli tworzysz modyfikację i jest ona pobierana przez miliony osób, a ty myślisz: „Właściwie to zamierzam przenieść mój mod na swoją stronę internetową i zacząć na nim zarabiać” – być może na Patreonie, jak robi to cała masa moderów – to chcę, aby znali nasze stanowisko: Proszę bardzo. Nie potrzebujecie naszej zgody.

– powiedział Humble.

Na koniec warto przypomnieć, że Life by You zadebiutuje na PC już 4 czerwca 2024 roku. Jak wspomnieliśmy na początku wiadomości, tytuł początkowo dostępny będzie w ramach wczesnego dostępu. Deweloperzy przewidują, że gra opuści Early Access i zadebiutuje w pełnej wersji po około roku. Zainteresowanych zachęcamy również do obejrzenia fragmentów rozgrywki z nadchodzącego rywala serii The Sims.

Źródło: PC Gamer

O autorze
Mikołaj C.
Redaktor działu Newsy

Miłośnik gier wideo z dobrą fabułą. Niegdyś wielki fan produkcji z otwartym światem, ale obecnie zdecydowanie częściej sięga po tytuły o nieco bardziej zamkniętej strukturze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.