Lista bestsellerów PlayStation Store zawiera… więcej gier Microsoftu niż Sony

PlayStation Xbox

Wychodzi na to, że wszelkie ostatnie ruchy Microsoftu się opłacają. Świadczy o tym lista amerykańskich bestsellerów PS Store, gdzie znajduje się więcej projektów firmy niż Sony. Nie jest to zaskakujące, gdy spojrzymy na konkretne zestawienie tytułów.

Microsoft ma więcej gier na liście bestsellerów PS Store niż Sony

Zwiastun Call of Duty: Modern Warfare 3

Ostatnio na stronie TweakTown pojawiło się ciekawe podsumowanie. Ujawniło nam ono, że Microsoft ma więcej gier na liście bestsellerów PS Store niż Sony.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Pod uwagę wzięto pierwsze 25 pozycji. Na czele znajduje się oczywiście Fortnite (ranking uwzględnia też gry free-to-play). Pierwszą produkcją Microsoftu jest natomiast Call of Duty, a poza tym firma zgromadziła też w tym zestawieniu 6 innych tytułów – Overwatch 2, Sea of Thieves, Fallout 4, Minecraft, Fallout 76 i Grounded.

Z kolei jeśli mowa o Sony, w tym przypadku lista zawiera 5 gier wydawcy. Są to kolejno MLB The Show 24, Helldivers 2, Destiny 2, Stellar Blade i Rise of the Ronin.

Z rankingu wynika również, że powody do zadowolenia mają Take-Two i EA. Firmy te posiadają prawa do 3 najlepiej sprzedających się gier w PS Store.

Wracając jednak do tematu, możemy uznać, że polityka Microsoftu stała się opłacalna. Chodzi tu zarówno o zamiar wydawania gier na pozostałe platformy, jak i o np. przejęcie Activision Blizzard.

Naturalnie o benefitach może też mówić Sony. Należy bowiem pamiętać, że firma ta otrzymuje stały procent od każdej zakupionej gry w PS Store. Nie inaczej jest również i w tym przypadku.

Źródło: TweakTown

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2274 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.