Microsoft oficjalnie kupił Activision Blizzard! Wszystkie gry studia będą debiutować w Xbox Game Pass

Activision Blizzard Xbox

Ciągnąca się od długiego czasu saga nareszcie dobiegła końca. Microsoft oficjalnie ogłosił, że Activision Blizzard stało się częścią Xboxa. Prace nad dodaniem gier wydawcy do portfolio Xbox Game Pass już ruszyły.

Microsoft potwierdza przejęcie Activision Blizzard

Activision Blizzard King dołącza do Xboxa

Wieści na temat finalizacji przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft przekazał nam Phil Spencer w specjalnym komunikacie na blogu Xbox Wire. Wszystko nastąpiło zaledwie kilka godzin po tym, gdy CMA zgodziło się na transakcję.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Kochamy gry. Gramy w gry, tworzymy gry i wiemy z własnego doświadczenia, jak wiele gry znaczą dla nas wszystkich jako jednostek i zbiorowo, jako społeczności. Dziś oficjalnie witamy Activision Blizzard i ich zespoły w (zespole) Xboxa. Są oni wydawcami jednych z najczęściej granych i najbardziej lubianych serii w historii gier na konsole, komputery PC i urządzenia mobilne. Od Pitfall po Call of Duty, od World of Warcraft po Overwatch, od Candy Crush Saga po Farm Heroes Super Saga – ich studia przesuwały granice gier dla graczy na całym świecie.

Phil Spencer

Najważniejszą informacją dla fanów jest fakt, że Microsoft już pracuje nad wprowadzeniem gier Activision Blizzard do usługi Xbox Game Pass oraz „pozostałych platform”. Konkretne daty oraz szczegóły zostaną przedstawione w późniejszym czasie.

Dziś rozpoczynamy prace nad wprowadzeniem ukochanych serii Activision, Blizzard i King do Game Passa i innych platform. Więcej informacji na temat tego, kiedy można spodziewać się (danej) gry, przekażemy w nadchodzących miesiącach. Wiemy, że jesteście podekscytowani – my również.

Phil Spencer

Przypomnijmy, że fuzję Xboxa i Activision Blizzard poprzedziły długotrwałe rozmowy i negocjacje. Te dotyczyły przede wszystkim dogadania się z Sony w kwestii Call of Duty czy udzielenia licencji na pozycje studiów konkurencyjnym platformom streamingowym.

Na końcu warto wspomnieć, że Bobby Kotick pozostanie na stanowisku prezesa Activision Blizzard do końca 2023 roku. Poprosił go o to Phil Spencer, który będzie teraz jego bezpośrednim przełożonym.

Zobacz też: Laptop gamingowy do 8000 zł

Tak czy inaczej, Microsoft dopiął swego. Oznacza to, że jego ofertę wzmocnią teraz naprawdę potężne marki, takie jak Call of Duty oraz Diablo.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2471 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.