Anulowano reboot Little Big Adventure. Twórcy mają też wieści w sprawie remasterów kultowej serii

Little Big Adventure

Little Big Adventure to seria przygodowych gier akcji, która doczekała się dwóch świetnych części. Produkcję do dziś wspomina i szanuje wielu graczy, więc plany na reboot kultowej serii nie były szczególnie zaskakującym pomysłem. Niestety deweloperzy nie mają dobrych wieści dla fanów wyczekujących rebootu przygód Twinsena.

Reboot Little Big Adventure został anulowany z powodu wysokich kosztów i braku zainteresowania wydawców

Zwiastun Twinsen’s Little Big Adventure Remastered

Jak się okazuje, planowany reboot marki został anulowany ze względu na brak zainteresowania ze strony wydawców oraz wysokie koszty, których odpowiedzialne za projekt studio 2.21 nie było w stanie ponieść samodzielnie. Problemy pojawiły się już jakiś czas temu – premiera rebootu została przesunięta z 2024 na 2025 rok, jednak nie zakładano, że cały projekt zostanie całkowicie skasowany.

Na szczęście dla fanów, studio 2.21 nadal pracuje nad Twinsen’s Little Big Adventure Remastered oraz Twinsen’s Little Big Adventure 2 Remastered, które stanowią odświeżone wersje wcześniejszych odsłon serii. Twórcy mają nadzieję, że te remastery, będące tańszymi projektami, przyciągną zainteresowanie i uda się znaleźć partnerów do ich stworzenia. Istnieje także alternatywny plan uzyskania wsparcia od fanów, na przykład poprzez Patreon.

Niestety, w takiej sytuacji nie obejdzie się bez zwolnień w studio 2.21. Na razie nie podano dokładnych informacji na temat skali, jednak nie jest to pocieszająca wiadomość. Szef studia, Ben Limare, stara się jednak zachować optymistyczne podejście i ma ku temu dobry powód – wczesne wersje Twinsen’s Little Big Adventure Remastered spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem przez fanów.

Zobacz też: Najlepsze gry na PS5 dla dzieci

Warto również wspomnieć, że remastery powstają przy użyciu silnika Unreal Engine 5. W grach ma pojawić się nowy, wygodniejszy system sterowania i ulepszona grafika. Dodatkowo na platformie Steam trwają otwarte testy Little Big Adventure Remastered, do których każdy może się zgłosić – niestety potrwają one tylko do 31 lipca 2023 roku.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.