Logitech G Cloud Gaming to przenośna konsola do streamingu gier. Poznaliśmy najważniejsze szczegóły

Logitech G Cloud Gaming

Granie w chmurze zyskuje coraz więcej zwolenników na całym świecie głównie za sprawą stosunkowo niskich wymagań, gdzie obecnie największym problemem jest odpowiednio szybkie i stabilne łącze internetowe. Nic więc dziwnego, że w ostatnim czasie pojawia się coraz więcej urządzeń dedykowanych streamingowi. Jakiś czas temu informowaliśmy, że Logitech wraz z Tencentem szykują właśnie taką przenośną konsolę. Dziś popularny producent akcesoriów gamingowych ujawnił swój nadchodzący projekt.

Logitech G Cloud Gaming zaoferuje dostęp do bibliotek GeForce Now oraz Xbox Cloud Gaming

Logitech G Cloud Gaming Fortnite
Fortnite na Logitech G Cloud Gaming

Logitech G Cloud Gaming to przenośna konsola, której celem jest zapewnienie jak najlepszych wrażeń z rozgrywki w chmurze. Ma ona oferować ma 7-calowy dotykowy ekran o rozdzielczości 1080p (w proporcjach 16:9) i częstotliwości odświeżania 60 Hz. Według producenta konsola ta ma być w stanie wytrzymać aż do 12 godzin pracy na baterii (przy założeniu, że jasność i głośność w urządzeniu ustawione są na 50%). Zaskakująca jest waga tego sprzętu, który ważyć ma zaledwie 463 gramy

Największą zaletą konsoli Logitech G Cloud Gaming ma być zintegrowanie z bibliotekami Xbox Cloud Gaming oraz Nvidia GeForce Now. Dodatkowym atutem ma być możliwość połączenia jej z Xboxami, bądź urządzeniami Steam Link, dzięki czemu gracze uzyskają dodatkowy dostęp do jeszcze bogatszej kolekcji gier.

Przeczytaj też: Najlepsze gry na telefon

Trzeba przyznać, że sprzęt, przynajmniej na papierze, wygląda naprawdę ciekawie i mimo że nie będzie w żadnym razie konkurencją dla Nintendo Switch, to na pewno jest on wart uwagi. Logitech G Cloud Gaming ma trafić na rynek 18 października 2022 roku, jednak konsolę można nabyć już teraz w przedsprzedaży w promocyjnej cenie 299,99 dolarów.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!