Lords of the Fallen doczeka się sequela! CI Games podjęło jednak bardzo dziwną decyzję

Lords of the Fallen

Lords of the Fallen wydane w 2023 roku dla pewnej grupy graczy uchodzi za całkiem ciekawego reprezentanta gatunku soulslike, który stanowić może całkiem ciekawe wprowadzenie do tego gatunku. Produkcja ta dla samego studia okazała się nie lada sukcesem, odpowiadając za 83% zysków całej firmy. Nie dziwi więc, że doczekamy się kontynuacji, jednak ekipa CI Games zdecydowała się na bardzo, ale to bardzo dziwny ruch, który niespecjalnie spodoba się graczom na PC.

Sequel Lords of the Fallen powstaje, ale nie trafi na Steam

Lords of the Fallen
Lords of the Fallen

CI Games ogłosiło, że pracuje nad sequelem Lords of the Fallen, który zadebiutuje na Xbox Series X|S, PS5 oraz PC, a premiera gry zaplanowana została na 2026 rok. Okazuje się jednak, że na pecetowców czeka wątpliwej jakości niespodzianka, która niespecjalnie przypadnie im do gustu. Deweloperzy zawarli umowę z Epic Games, w efekcie czego wszelkie prawa do dystrybucji na tej platformie należeć będą właśnie do firmy prowadzonej przez Tim’a Sweeney’a.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Co to w zasadzie oznacza? Ano to, że pecetowcy nie powinni spodziewać się, że gra zadebiutuje na Steamie oraz GOG-u, stając się wyłącznym „exem” dla Epic Games Store.

Zarząd Cl Games SE z siedzibą w Warszawie („Spółka”) niniejszym informuje, że w dniu 14 czerwca 2024 r. Spółka podpisała wiążący dokument z Epic Games Inc. („Epic”), na mocy którego Spółka przyznaje Epic wyłączne prawa do światowej dystrybucji kontynuacji gry „Lords of the Fallen” (tytuł roboczy: Project 3) („Gra”) na platformie PC przez cały cykl życia produktu.

Fragment raportu CI Games

Oczywiście prawa do serii oraz dystrybucji na innych platformach pozostaną przy CI Games. W raporcie można przeczytać też, że firmy prowadzić będą dalsze negocjacje w kwestii umowy wydawniczej, co oznacza, że jeszcze nie wszystko zostało ustalone w stu procentach.

Wychodzi więc na to, że CI Games taką umową może i zapewniło sobie dodatkowy zastrzyk gotówki, ale znacząco ograniczyło bazę graczy. Pecetowcy niechętnie podchodzą bowiem do sklepu Epic Games Store, wiernie pozostając przy Steamie. Czy do 2026 roku coś w tej materii się zmieni? Czas pokaże, ale jest to bardzo wątpliwe.

Źródło: thesixthaxis.com

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.