Lords of the Fallen jest najdroższą grą w historii CI Games. Firma ujawniła koszty produkcji i marketingu

The Lords of the Fallen

Lords of the Fallen może pochwalić się naprawdę dobrymi wynikami sprzedaży, mimo że od premiery gry minęły niecałe dwa tygodnie. CI Games postanowiło jednak podzielić się kolejnymi szczegółami na temat nowego action-RPG. Polska firma ujawniła bowiem, ile kosztowało wyprodukowanie i wydanie wspomnianego tytułu.

Lords of the Fallen kosztowało CI Games 281 milionów złotych. Firma dzieli się szczegółami

Lords of the Fallen – zwiastun premierowy

Lords of the Fallen jest bezapelacyjnie najdroższą grą w historii CI Games. Udostępniony przez firmę komunikat ujawnia, że wyprodukowanie i wydanie gry kosztowało 281 milionów złotych. Na wspomnianą liczbę składają się koszty produkcji w wysokości 178 milionów złotych (bez opłat licencyjnych na silniki), koszty marketingu (81,5 miliona złotych) oraz koszty produkcji na nośnikach fizycznych (21,5 miliona złotych).

David Broderick – dyrektor finansowy i wiceprezes CI Games – podkreślił w trakcie ostatniej telekonferencji (dzięki Bankier.pl), że koszty marketingu nie dotyczą tylko i wyłącznie wydania gry. Wspomniana kwota stanowi bowiem „inwestycję w całą franczyzę”, a firmie zależy na budowaniu „silnej bazy i rozpoznawalności marki”.

Zobacz też: Najlepsze laptopy gamingowe do 8000 zł

Lords of the Fallen dostępne jest na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Mieliście już okazję zagrać w najnowsze action-RPG od CI Games i studia Hexworks? Jeśli tak, to koniecznie podzielcie się swoimi wrażeniami w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.